Salon Çiçeklerinizi Daha Canlı ve Sağlıklı Bir Hale Getirmek İster misiniz? O Halde, Bu Karışımı Mutlaka Deneyin!

0 0

Salon çiçekleri hepimizin dekorasyonda en çok tercih ettiği parçalardan biridir. Ancak salon çiçeklerinin ortama dekoratif bir hava katması için bitkilerin sağlığı oldukça önemlidir. Bitkilere yalnızca su vermek ve belirli aralıklarla bakımını yapmak yeterli olmayabilir. Bu noktada sizlere vereceğimiz karışım, bitkilerinizin canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Bu Muhteşem Karışımla Salon Bitkilerinizin Solmasını Önleyebilirsiniz

Salon Çiçeklerinizi Daha Canlı ve Sağlıklı Bir Hale Getirmek İster misiniz? O Halde, Bu Karışımı Mutlaka Deneyin! | Salon çiçekleri hepimizin dekorasyonda en çok tercih ettiği parçalardan biridir. Ancak salon çiçeklerinin ortama dekoratif bir hava katması için bitkilerin sağlığı oldukça önemlidir. Bitkilere yalnızca su vermek ve belirli aralıklarla bakımını yapmak yeterli olmayabilir. Bu noktada sizlere vereceğimiz karışım, bitkilerinizin canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Dekorasyonda önemli bir yer tutan salon bitkileriniz solduğunda ya da canlılığını yitirdiğinde sakın atmayın. Bu durumda kurtarılabilir olan bitkilerinize yazık etmiş olursunuz. Yaşam alanlarında canlı olan çiçekleri atmanız ve ölüme terk etmenizde doğru bir adım olmayacaktır. Bu karışım için gerekli malzemeler şu şekildedir;

·         1 adet muz kabuğu,

·         1 çay bardağı toz kahve,

·         2-3 adet yumurtanın kabuğu,

·         1 çay bardağı kadar su

Öncelikle tüm malzemeleri ufalayabildiğiniz kadar ufalamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Ardından malzemeleri blendere ekleyerek, tamamen sıvı bir forma ulaşana dek çekmeniz önerilmektedir. Malzemeler sıvı kıvama ulaştığında salon bitkinizi toprağından ayırmadan evvel bakımını yapmalısınız.

Kopan yapraklarını atmalı, solan kısımlarını tamamen kesmelisiniz. Daha sonra bu sıvı karışımı tüm bakımını yaptığınız salon bitkilerine birkaç kaşık ilave edebilirsiniz. Çiçeklerinizin, tamamı birkaç gün içerisinde inanılmaz şekilde canlanacak ve bu karışımın etkisi altında olduğunu gösterecektir.

Bu Karışım Ne Sıklıkla Yapılmalı? Karışımın Bitkiler İçin Zararı Var mı?

Bu karışımın tamamı doğal ve sağlıklı içeriklerle elde edilmektedir. Bu nedenle karışımın bitkiler için sağlıksız olduğunu söyleyebilmek söz konusu değildir. Salon bitkilerini canlandıran karışımın sık yapılması önerilmez. Ayda bir kez ya da iki ayda bir kez yapılması yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın