Cildinizde en önem verilen yer çoğunlukla yüz bölgesi oluyor. Günlük hayatta en çok açıkta kalan ve korumasız bölge de yine cildiniz. Tüm bunları göz önünde bulundurursanız en çok bakım yapmanız gereken yer yüzünüz oluyor. Peki cildinizdeki en büyük problemlerden olan siyah nokta nasıl geçer ne yapmalısınız?

Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Siyah Nokta Nasıl Geçer
Siyah Nokta Nasıl Geçer

Siyah noktalar için cilt bakımına giderseniz göreceğiniz şey onları sıktıkları olacaktır. Cilt bakımına gitmek için çoğunlukla vaktiniz olmayabilir. Siyah noktalar için evde uygulayacağınız basit birkaç işlemle siyah noktalardan kurtulmanız mümkün olacaktır. Evde uygulayacağınız birkaç basit işlemle ve düzenli aralıklarla tekrar etmeniz sayesinde cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmanız mümkün. Çok fazla zaman ve bütçe ayırmadan uygulayabileceğiniz basit işlemler sayesinde pürüzsüz cilde kavuşabilirsiniz. İşte o yöntemler:

Siyah Noktalar İçin Buhar Banyosu

Siyah Noktalar İçin Buhar Banyosu 
Siyah Noktalar İçin Buhar Banyosu

Siyah noktalara ne iyi gelir sorusunun en iyi cevabı buhar banyosudur. Öncelikli olarak cildinizi ön arındırma işleminden geçirmelisiniz. Bu sayede yapacağınız buhar banyosu siyah noktalar için daha etkili olacaktır. Bunun için duş alabilirsiniz, yüzünüzü jel veya köpük temizleyicilerle yıkayabilirsiniz. Kaynattığınız suyu geniş bir kabın içerisine dökün ve havluyla kafanızı kapatacak şekilde yüzünüzü buhara tutun. Burada dikkat edilmesi gereken suyun sıcaklığı; su sıcağa yakın olmalı fakat yüzünüzü yakacak kadar rahatsız etmemeli. Cilt durumunuza göre 3 veya 5 dakika buhar banyosu yapabilirsiniz.

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir 

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir 
Siyah Noktalara Ne İyi Gelir

Siyah noktalardan kurtulmanın yolu siyah noktaları sıkma yoludur. Siyah noktaları sıkmak için satılan, siyah noktalar için tasarlanmış aparatlardan edinmeniz gerekir. Bu aparatları kolaylıkla kozmetik mağazalardan temin edebilirsiniz. Bu işlemi yaparken en önemlisi dikkatli davranmanız ve cildinize nazik davranmanız. Eliniz alıştıkça daha profesyonel yapmaya başlayacaksınız.

Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah Nokta Nasıl Geçer
Siyah Noktalar İçin Maske

Hemen hemen herkes çeşitli tür ve markalarda siyah noktalar için maske kullanıyor. Fakat temizlenmemiş ve siyah noktalardan arınmamış bir ciltte maske pek işe yaramayacaktır. Maskeden en iyi verimi alabilmek için cildin temiz olması önemlidir. İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz, pratik siyah nokta için maske tarifi:

  • 1 tatlı kaşığı yeşil kil
  • 2 çay kaşığı gül suyu
  • Birkaç damla çay ağacı yağı

Bu malzemeleri karıştırınız ve kil kuruyana kadar bekleyip nazikçe yıkayınız.

 

Siyah Nokta Nasıl Geçer, sorusunun cevabını uyguladınız ve başarılı olduysanız; cilt bakımında olmazsa olmaz 7 altın kuralı yazısını da okumalısınız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz