Sony Xperia 5 Fiyatı ve Teknik Özellikleri

0 0

Akıllı telefon pazarında istediği gibi tutunamayan Sony, yeni akıllı telefon modelleri için yenileme çalışmalarına başlamış durumda. Bu noktada markanın son akıllı telefon modeli de Sony Xperia 5 akıllı telefonları oldu.
Yeni akıllı telefon modeli için ortaya çıkan teknik detaylardan ve özelliklerden daha detaylı söz etmek gerekiyor. Öyle ki bu model geri dönüş modellerinden bir tanesi.

Sony Xperia 5 Tasarımı

Telefon standart bir Xperia tasarımıyla geliyor. Yine dikdörtgen tasarımın öne çıktığı akıllı telefon modelinin ön kısımda ince de olsa çerçevelere yer verdiğini görüyoruz. Alt kısımda ve üst kısımda kullanılan çerçevelere karşı, yan kısımlarda çok daha ince çerçeveler var.

Arka kısımda se flaş ışıklarının kameraların üstüne alındığını görüyoruz. Toplamda 3 kameranın bulunduğu akıllı telefon, dikie kamera yerleşimiyle dikkat çekmekte.

Sony Xperia 5 Özellikleri

Yeni akıllı telefon modelinin özellikleri kısmında da amiral gemisi serilerini aratmayacak sistemleri öne çıkıyor. Telefonun ekran kısmında 6.1 inçlik bir panelle geldiği ve sinematik oran sunduğunu görüyoruz. 21:9 en boy oranı sunan ekranlar Full HD+ çözünürlük değerine sahip.

Bunların yanında işlemci kısmında ise Snapdragon 855 serisi karşımıza çıkıyor. Özellikle 6 GB RAM bellek miktarı ile dikkat çeken akıllı telefon, 128 GB dahili bir hafıza ile gelmekte. 12 MP ana arka kameraların 3 adet kullanıldığını görüyoruz. Ön kısımda kamera seçeneği bölümünde ise 8 MP değerinde bir kamera kullanılmış durumda.
Telefonların 4 farklı renk seçeneğinin bulunduğunu ve bu modelin satış fiyatının 599 dolar olduğunu da eklemiş olalım. Sony Xperia 5 için hangi ülkelerde satış yapılacağı konusunda bir açıklama bulunmamakta.

Bakınız:Sony Xperia 2 İçin Geri Sayım

Bir Cevap Yazın