Teknolojik Bisiklet Tekerlekleri ve Lastikler

Günümüz teknolojileri arasında bisiklet tekerlekleri ve diğer parçaları da bulunmaktadır. Bu teknolojiler arasında Yol tutuş kabiliyeti, elektrikli motor taşıyan tekerlekler, Kilit sistemleri ve daha birçok özellikler taşımaktadır. Otomobil teknolojileri ilerledikçe..

Teknolojik Bisiklet Tekerlekleri ve Lastikler
Son Güncelleme: Whatsapp

Günümüz teknolojileri arasında bisiklet tekerlekleri ve diğer parçaları da bulunmaktadır. Bu teknolojiler arasında Yol tutuş kabiliyeti, elektrikli motor taşıyan tekerlekler, Kilit sistemleri ve daha birçok özellikler taşımaktadır. Otomobil teknolojileri ilerledikçe bisiklet teknolojileri geri planda kalmak yerine, daha kullanışlı icatlar üretilmeye başladı denilebilir. Bugün listemizde sizlerle paylaşacağımız, bisikletler için tasarlanmış ileri seviye tekerlekler görebileceksiniz. Her birinin farklı özelliği bulunan bu icatlara gelin birlikte göz atalım.

Akıllı Bisiklet Tekeri (FlyKly)

Akıllı Bisiklet Tekeri FlyKly
En sevdiğiniz bisikletinizi sadece 1055 dolara çok daha mükemmel bir hale getirebiliyorsunuz. Normal bir bisikleti alıp, akıllı bir araca çevire bileceğinizi biliyor muydunuz? Bu gördüğünüz fotoğrafta değiştirilen ön tekerlek değil arka tekerlektir. Motor akü ve diğer elektronik parçalar hiç çaba sarf etmeden hareket etmenize yardımcı olmaktadır.  Arka tekerlekte bulunan beyaz kısmın içerisinde bu tür elektronik parçalar barınmaktadır ve pedal çevirmeye başladığınız anda motor kendini durdurmaktadır. Aracınızın normal bisiklet modundan elektrik moduna geçmesi 1 saniyeden bile kısa bir sürede geçiş yapmasını sağlamaktadır. Özel bir mobil uygulaması sayesinde telefonunuzdan bisikletinizin yer tespitini veya hareket ettirilip ettirilmediğini görebiliyor, ne kadar hızda gittiğinizi dahi görüntüleye biliyorsunuz.

Drift Tekeri (Bmxtremo X20)

Drift Tekeri Bmxtremo X20
Drift sürücünün sürüş halindeyken, maksimum hızla direksiyonu hızla aniden çevirmesidir. Çoğu insan drift yapmayı sadece arabalarla ilişkilendirir. Ancak bunu artık bisikletle yapmanızda mümkün hale gelmektedir. Asıl mesele bisikleti uygun ekipmanlarla donatmaktır, örneğin BMXtremo şirketinin X20 tekerleğiyle. Bu tekerlek gerçekten de benzersiz bir tasarıma sahiptir. Bu tekerleğin en belirgin özelliği bisiklet üzerinde bulunan hareketli parçalardır. Lastiğin aynı anda hem kaymasını hem de dengede durmasını sağlayan bir özelliğe sahiptir.

Elektrikli Ön Lastik (Urbanx)

Elektrikli Ön Tekerlek Urbanx
Fotoğrafta gördüğünüz lastik modeli, normal bir bisikleti elektrikli olanlara çevirmek için tasarlanmıştır. Bunun için tek yapmanız gereken ise, normal bir bisiklet de bulunan ön tekerleği çıkarmak ve Urbanx ile değiştirmek olacaktır. Bu ürünün tasarımı çok yönlüdür, bu nedenle tekerlek türünden ve boyutundan bağımsız olarak her bisiklete monte edilebiliyor. Motor aküleri ve diğer elektrik mekanizmalar doğrudan teker üzerindedir. Aküyü takmanız ve çıkartmanız sadece bir saniyenizi alacaktır. Şarj etmek için eve dahi götürebiliyorsunuz. Alternatif olarak aküyü bir kablo aracılığıyla şarja bağlayabiliyor ve çıkarmadan da şarj edebiliyorsunuz.
İlginizi Çekebilir: Van’da Süslü Kadınlar Bisiklet Festivali

İç Lastiksiz Tekerlek (Mavic Ust)

İç Lastiksiz Tekerlek Mavic Ust
İç lastiği bulunmayan yol tekerleri pekte yeni bir ürün sayılmaz. Ancak her geçen gün bu lastikler daha da moda haline geliyor ve üreticilerse bu tasarımlarını sürekli modernize etmeye çalışıyor. Mavic Ust isimli firmadaki insanlar tarafından tasarlanan ve üretilen lastik sistemidir. Bu uzmanlar kendi lastik modelini yaratmayı başarmışlar, bu tür lastiklerin içerisinde hava bulunmuyor ve patlama riski en aza indiriliyor. Bunun nedeni, lastik ve bisiklet tasarımcılarının daha iyi bir ürün ortaya koymak adına birlikte çalışmıyor olmasıdır. Mavic Ust firması dış tekeri ve lastiği aynı anda tasarlamak gibi radikal bir karar almıştır ve oldukça başarılı bir ürün sunarak daha sağlam lastik ve jant sistemiyle bisiklet kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarmıştır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.