featured

Uyku İlacı Desyrel Nedir | Desyrel 50 mg ve Desyrel 100 mg Yan Etkileri Nelerdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Desyrel nedir sorusunun cevabı, uyku ve çeşitli psikotik sorunlar için kendisine Desyrel 50 mg ya da Desyrel 100 mg reçete edilen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, Desyrel nedir, ne işe yarar? Uyku ilacı Desyrel ne zaman etkisini gösterir? Desyrel uyku ilacı reçetesiz alınır mı? İşte; depresyon, anksiyete bozukluğu ve özellikle uyku bozukluğu olan kişiler için hazırladığımız Desyrel nedir, ne işe yarar, Desyrel yan etkileri nelerdir yazımız…

Desyrel Nedir Niçin Kullanılır ?

Desyrel uyku ilacı olarak yaygın olarak reçete edilen ancak depresyon ve anksiyete tedavisinde de kullanılan antidepresan bir ilaçtır. Seçici serotonin geri alım inhibitörleri yani SSRI ilac grubuna dahil olan bu ilaç reçeteyle satılır ve yalnızca eczanelerden temin edilebilir. Desyrel Trazodon etken maddelidir ve beynin doğal bir kimyasalı olan serotonin salgılanmasını dengelemeye çalışır. Genel olarak majör depresyonun neden olduğu sorunların tedavisi için reçete edilen Desyrel nedir ve ne için kullanılır sorusunun cevabı ise şunlardır:

Kaygı bozukluğu (anksiyete)UykusuzlukEnerji düşüklüğüKonsantrasyon bozukluğuİyi olmayan ruh haliİştah kaybı

Majör depresyonun neden olduğu psikolojik sorunların tedavisinde kullanılan Desyrel 50 mg ve Desyel 100 mg olmak üzere farklı formlarda üretilmektedir. Hangi hasta için hangi uyku ilacı Desyrel‘in reçete edileceği doktor tarafından kararlaştırılmaktadır.

1 – Desyrel 50 mg Nedir?

Desyrel 50 mg uyku ilacı, depresif bozuklukların tedavisinde kullanılan ve kısa sürede etkisini gösteren antidepresan ilacıdır. 30 tabletlik blister ambalaj ile satışa sunulan bu 50 mg’lık ilacın rengi; turuncu sarı ve bir yüzü de çentiklidir. Genel olarak başlangıç dozu olarak verilir. Doktor tavsiyesine göre yarım olarak da kullanılabilir.

A – Desyrel 50 mg Uyutur mu?

Her ne kadar depresyon ve anksiyete bozukluklarının tedavi edilmesi için kullanılan bir ilaç olsa da yaygın olarak Desyrel uyku ilacı olarak bilinmektedir. Eğer uykusuzluk şikayetiyle doktora başvurduysanız ve size Desyrel 50 mg uyku ilacı reçete edildiyse, bu ilaç sizin uyumanızı sağlayacaktır. İlacın etki etmemesi durumunda yeniden doktora başvurmalı ve doktor kontrolünde doz ayarlaması yaptırmalısınız.

B – Desyrel 50 mg Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Diğer majör depresyon tedavisi için kullanılan pek çok ilaca göre Desyrel uyku ilacı etkisini daha çabuk göstermektedir. Düzenli kullanımda bu ilaç, etkisini bir hafta gibi kısa bir sürede göstermektedir.

C – Desyrel 50 mg Alışkanlık Yapar mı ?

Uyku ilacı Desyrel nedir, alışkanlık yapar mı sorusunun yanıtı da araştırılmaktadır. Çünkü bazı antidepresan hapları alışkanlık yapmasıyla bilinmekte. Desyrel uyku ilacı alışkanlık yapmamakta ancak doktorun tavsiye ettiği kullanım süresi de aşılmamalıdır.

D – Desyrel 50 mg Kullananlar

YouTube video
Uyku ilacı Desyrel 50 mg kullananlar genel olarak bu ilaçtan memnundur. Ancak ilacın hafif geldiğini en uykuya geçişte zorlandığını söyleyenler de vardır. Bu durumda ilacı reçete eden doktor danışmalı, doz artırımı ya da ilaç değişimi yoluna gidilmelidir.

2 – Desyrel 100 mg Nedir, Ne İşe Yarar?

Desyrel 100 mg de depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir antidepresandır. 30 tabletlik blister ambalajla satışa sunulan Desyrel 100 mg rengi beyazdır ve şekli yuvarlaktır. Ayrıca bir yüzü de çentiklidir. Doktor tavsiyesine göre bu ilacın kullanımına başlamaktadır. Desyrel 100 mg uyku ilacı olarak oldukça güçlüdür. Depresif bozukluklarının yanı sıra uykusuzluk tedavisinde yaygın olarak kullanılır.

A – Desyrel 100 mg Uyutur mu?

Desyrel kullananlar; Desyrel nedir, Desyrel 100 mg uyutur mu sorusunun cevabını internette sıklıkla araştırıyor. Desyrel 100 mg uyku ilacı oldukça etkili bir haptır. 50 mg tabletler göre etkisi daha yüksektir. Bu nedenle de ciddi uyku problemi olan kişilere, doktorlar tarafından reçete edilebilmektedir.

Uyku İlacı Desyrel Yan Etkileri Nelerdir ?

Desyrel nedir, Desyrel uyku ilacı yan etkileri nelerdir sorusunun cevabı, ilacı kullanan kişilere göre değişmektedir. Kimi kişiler herhangi bir yan etki görmezken, kimi kişiler yaygın olan şu Desyrel Yan etkileri görebilmektedir:

Şiddetli yorgunluk hissiBaş ağrısıBaygınlık hissiTerlemeBulanık görmeZihin bulanıklığı  

Desyrel Reçeteli mi? Desyrel 50 mg Reçetesiz Alınır mı?

Desyrel nedir, uyku ilacı Desyrel 100 mg ve 50 mg reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı; hayırdır. Desyrel normal reçete ile satılan bir uyku ilacıdır ve eczanelerden reçetesiz alınamamakta; normal reçete ile satın alınmaktadır. Antidepresan ilacı olduğu için normal reçeteli de olsa, eczacıların reçetesiz satış yapması yasaktır. En iyi reçeteli reçetesiz uyku ilacı için haberimi okuyabilirsiniz.

Desyrel Fiyatı 2021

Desyrel fiyatı 2021 yılının Eylül ayı itibari ile 22.96 TL’dir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!