Uzay İstasyonunda Şarap Yıllandıracaklar!

Space Cargo firması tarafından uzaya yıllanması için tam tamına 12 Şişe şarap gönderildi. Şaraplar, 12 Aylık bir maraton boyunca incelenecek ve Dünya üzerindeki şaraplar ile aralarında ne gibi farklar olacak..

Uzay İstasyonunda Şarap Yıllandıracaklar!
Son Güncelleme: Whatsapp

Space Cargo firması tarafından uzaya yıllanması için tam tamına 12 Şişe şarap gönderildi. Şaraplar, 12 Aylık bir maraton boyunca incelenecek ve Dünya üzerindeki şaraplar ile aralarında ne gibi farklar olacak incelenecek.

Uzay İstasyonunda Şarap Yıllandıracaklar!
Uluslararası Uzay İstasyonunda sıra dışı bir test başlatıldı, yaklaşık 60.000 TL Değerinde olan bu araştırmada 12 Adet Şişe şarap uzaydaki istasyona gönderildi.

Tam 12 Ay Kalacak ve Test Edilecek!


Uzaya gönderilen şaraplar, yer çekiminin en az olduğu bir ortamda muhafaza edilerek ne gibi değişikliklere uğradığını gösterecek. Aynı şarapların eşleri de Dünya üzerinde tam 12 Ay bekletilecek ve uzaydaki şaraplar ile karşılaştırılacak.

Uzayda 18 Derecelik bir ortamda muhafaza edilecek olan şarapların tadının değişmesi muhtemel, araştırma görevlileri yer çekimsiz ortamda oluşacak reaksiyonun ve radyasyonun farklılık göstererek şarabın tadında değişiklikler olacağını söylüyor. Uzaya gönderilen şaraplar ISS’ de ki ilk özel kapsamlı araştırma olarak da geçiyor.
İlginizi Çekebilir: Marsta Şehir Kurmak İçin 1000 Uzay Gemisi Gerekli

Şarap, Uzaya Gönderilen İlk Fermente İçecek Değil! 


Fermente edilen ürünlerin uzaya gönderilmesi ilk olan bir şey değil, bundan önce uzaya Ruslar tarafından Konyak gönderilmişti, ancak inceleme için olmadığı için ne gibi değişiklikler olduğuna dair incelemeler mevcut değil.
Bu işlemin Şarap Dünyasında farklılıklar açacağına dair kesinlikler yok, tat değişiminin ne kadar iyi bir düzeyde olacağı meçhul olan şarapların sonuçlarını tam 12 ay sonra göreceğiz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.