- 16 Ara 2020 - 18:00

Özlem Gürses Çin İhracat Treni Haberi Nedeniyle Kendisine ve Oğluna Küfür Eden Trollere İsyan Etti

Özlem Gürses, Çin treni haberini yaptığı için trollerin hedefi oldu. Kendisine ve oğluna sosyal medyadan hakaret eden trollere seslenen Gürses ‘’Hakikatin yanında yer almaya devam edeceğim’’ dedi.

Özlem Gürses Çin İhracat Treni Haberi Nedeniyle Kendisine ve Oğluna Küfür Eden Trollere İsyan Etti
Özlem Gürses Çin İhracat Treni Haberi Nedeniyle Kendisine ve Oğluna Küfür Eden Trollere İsyan Etti
+9
Büyütmek için resme tıklayın

Gazeteci Özlem Gürses Youtube kanalında geçen hafta yaptığı yayın nedeniyle trollerin hedefi oldu. Trollerin yalnızca kendisine değil; sosyal medya üzerinden oğluna da hakaret ettiğini belirten Gürses sitem etti. Halkalı’ya çekilen Çin ihracat treni hakkında yaptığı haber nedeniyle sosyal medya üzerinden trollerin saldırısına uğrayan Gürses, kendisine 3 gün içinde 12 bin tweet gönderildiğini söyledi. ‘’İster oğluma hakaret edin, ister kapı önlerine abuk sabuk şeyler bırakın; vazgeçmeyeceğim!’’ diyen Özlem Gürses oğluna da hakaret eden trollere ‘’Utanmıyorsunuz değil mi?’’ diye sordu.

Özlem Gürses Youtube Canlı Yayına Trollere Seslenerek Başladı

Özlem Gürses, 9 Aralık 2020 tarihli Youtube canlı yayınına trollere seslenerek ve isyan ederek başladı. Daha önceki Youtube canlı yayınında, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun törenini yaptığı, Çin’e doğru yola çıkardığı ancak Halkalı’ya geri dönen Çin ihracat treni haberini yapmıştı. Yaptığı bu haber nedeniyle trollerin saldırısına maruz kaldığını dile getiren Gürses, oğluna sosyal medya üzerinden hakaretler edildiğini söyledi. Özlem Gürses, oğluna ‘’öküzün yavrusu, öküzün sıpası’’ şeklinde hakaretler edildiğini şu sözlerle dile getirdi:

‘’Oğluma bile hakaret ettiniz. Hiç utanmıyorsunuz değil mi? Oğluma DM’den hakaretler yazmışsınız. Kapalı bir hesabı var, kilitli bir hesabı var çünkü Türkiye’de gazeteciler böyle yaşamak zorundalar. Neredeyiz, nerede oturuyoruz, eşimiz kim, dostumuz kim, çoluğumuz çocuğumuz var mı? Bunu saklamak zorundayız. Böyle bir noktada, böyle akıl almaz bir noktada şuanda Türkiye. Böyle gülümseyerek anlatıyorum ama çok trajik bir haldeyiz. Ve siz buna rağmen oğlumun kilitli hesabını bulmuşsunuz. Oraya DM’den ‘öküzün yavrusu’ diye mesajlar atmaya kalkışmışsınız. Sırf ona istek göndermek için öküzün yavrusu, öküzün sıpası diye hesaplar almışsınız saatlik, günlük, sosyal medya üzerinden ve oğluma istek göndermişsiniz. Utanmıyorsunuz değil mi?’’

Gazeteci Özlem Gürses Youtube canlı yayınına başlarken de sessizliğini koruduğu ve yayın yapmadığı bir hafta içerisinde kendisini merak eden, kendisine ‘Özlem Teyze’ diyen trollere ‘’Bütün bir hafta ne yaptın Özlemcim ya da sizin deyiminizle sevgili troller Özlem Teyze! diye soracak olursanız; ray döşedim kanala. Buradan Çin’e kadar, o derece!’’ diyerek göndermede bulundu.      

Özlem Gürses’ten Trollere: Hiç Utanmıyorsunuz Değil mi?

Gazeteci Özlem Gürses Youtube canlı yayınına başladığında günlerdir cevap vermek için beklediğini söyledi. Kendisine, Çin ihracat treni haberini yaptıktan sonra 3 günde 12 bin tweet atıldığını söyleyen Gürses, trollere ‘’Başka işiniz mi yok?’’ diye sordu. ‘’Ülkede herhangi bir kadına cinayette, çocuğa istismar meselesinde, bir yolsuzluk doyasında, bir rüşvet skandalında, siyasi bir krizde 12 bin tweet yazmış olsaydınız belki iktidar o soruna bir çözüm getirirdi.‘’ diyerek tepkisini dile getiren gazeteci, trollerin ülkeyi getirdiği nokta hakkında da değerlendirme yaptı. Özlem Gürses bu değerlendirmesini Youtube canlı yayınında şu sözlerle dile getirdi:

‘’Utanmıyorsunuz değil mi? Ülkede bütün düşünce ikliminin dibine ot ektiniz. Akademi bitti eğitim bitti ekonomi bitti. Ülkenin kardeşlik iklimi diye bir şey bırakmadınız. İfade özgürlüğü bitti. Şu anda dünyada en çok gazeteci hapseden ülke halindeyiz. Bağımsız medya bitti, 2 siyasetçi yan yana, karşı karşıya bir masanın etrafında Türkiye’nin bir meselesini konuşamaz haldeyiz. Gazeteci diye karşımıza çıkarttığınız, ekranlarda karşımıza oturttuğunuz insanların gazetecilikle alakaları bile yok. Dünyadan bir haber insanlar. Tamamen bir tetikçilik.’’

Özlem Gürses Youtube Canlı Yayınında Trollerin Kendisine Saldırma Nedenini Açıkladı

9 Aralık 2020 Youtube canlı yayınına sitemkâr bir şekilde başlayan Özlem Gürses, trollerin kendisine ve oğluna hakaretler etmesinin nedenini açıkladı. Önceki Youtube videosunda Ulaştırma Bakanlığı’nın yolda kalan Çin ihracat treni ile ilgili bir haberini yaptığını ve bu haber nedeniyle yoğun sosyal medya saldırına maruz kaldığını açıklayan Gürses, kendisi hakkında magazin köşelerinde bile yazı yazıldığını söyledi. Bu haberin yapılmasının ardından aslında töreni yapılan trenin Çin ihracat treni olmadığı, göstermelik bir tören düzenlendiği ortaya çıkmıştı.

Özlem Gürses: Siz Kim Olduğunuzu İyi Biliyorsunuz ve Bu Enkazın Altında Kalacaksınız; Boşa Uğraşıyorsunuz!

Kendisine ve oğluna yönelik hakaretler nedeniyle sitemkâr bir şekilde Youtube canlı yayınına başlayan Özlem Gürses, kendisini engellemeye ve caydırmaya çalışan trollere ‘boşa uğraşıyorsunuz’ dedi. Gürses, trollere yönelik olarak şu ifadeleri kullandı:

‘’Yarattığınız bu medya düzeni bir enkaz yarattı. Hiçbir şey konuşamaz haldeyiz ülkede. Bunun vebali sizin üzerinizde. Siz kim olduğunuzu gayet iyi biliyorsunuz. Ve bu enkazın altında kalacaksınız. Siz kalacaksınız, biz değil. 26 senedir ben bu sektörde mücadele ediyorum, kimseye biat etmedim. Hiç kimsenin gazetecisi olmadım. O yüzden burada Youtube’da yayın yapıyorum. Burada da bizi engellemeye çalışıyorsunuz. Bu hakaretlerinizle asabımızı bozmaya, bizi caydırmaya falan çalışıyorsunuz. Söyleyeyim; boşa uğraşıyorsunuz.’’

Özlem Gürses ve Oğlu Neden Trollerin Saldırısına Uğradı?

Gazeteci Özlem Gürses, kendisinin ve oğlunun neden trollerin sosyal medya saldırısına ve hareketlerine maruz kaldığını şu sözlerle ifade etti:

‘’Bir Çin treni, Sayın Ulaştırma Bakanı tarafından bir Cuma günü allandı, pullandı, süslendi ve yola çıkartıldı. Ardından o yola çıkartılan tren Halkalı’ya çekildi. Halkalı’da bir gece geçirdi ve ben o videoyu çektiğimde de ordaydı zaten. Ardından başka bir tren, başka vagonlarla Çin’e yola çıkartıldı. Bu tren Halkalı’ya neden gitti, bu Çin ihracat treni nedir, TCDD’de ne oluyor?’’  

Özlem Gürses’in Canlı Yayın Konuğu Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Murat Oral Anlattı: Çin Treni Değil; Tören Treni!

Gazeteci Özlem Gürses, kendisi ve oğlu gibi Çin ihracat treni haberi sonrasına yoğun saldırılara maruz kalan Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Murat Oral’ı Youtube canlı yayınına konuk aldı. Murat Oral ise canlı yayında tüm olanları açık bir şekilde anlattı. 4 Aralık 2020 Cuma günü gerçekleştirilen Çin ihracat treni töreni için ‘Tören Treni’ diyen Oral, töreni yapılan trenin gerçek Çin ihracat treni olmadığını, Çerkezköy’de ithalat ve ihracatta kullanılan vagonlar olduğunu dile getirdi. Murat Oral, tören günü yaşananları şöyle anlattı:

‘’Ayın 4’ü Cuma günü…. Çerkezköy’den Çin’e beyaz eşya yüklü vagonlardan oluşan bir Çin treni organize ediliyor. Halkalı’ya geliyor cuma sabahı. Sonra Zeytinburnu’nda süsleniyor. Saat 14.30 gibi Kazlıçeşme’ye getiriliyor. Kazlıçeşme’den de bakan beyin katılacağı bir törenle bu tren uğurlanmak isteniyor. Tabi bu Kazlıçeşme ve Zeytinburnu dediğimiz istasyonlar, Marmaray işletmeciliğinin yapıldığı istasyonlar. Burada çift hat Marmaray banliyö trenleri çalışıyor. Bu trenin töreni dolayısıyla Marmaray trenleri hem aksadı; 9 tanesi iptal oldu, hem diğer trenlerin geliş süreleri uzadı. Dolayısıyla kısıtlamalar arifesinde de insanlar bayağı yoğunluktaydı ve tıka basa doldukları görüntülerde var.’’

Bir tuhaflık olduğunu, yola çıkan Çin treninin Maltepe’ye kadar gidip Halkalı’ya geri dönmesinden anladıklarını söyleyen Murat Oral, bu durum üzerine merak ederek araştırma yaptıklarını söyledi. Oral yapılan araştırmalar sonucunda işin aslını şu şekilde özetledi:

‘’İşin özeti şu; bir tren yapılmaya çalışılıyor. Bu tren hazır değil. Bu tren hazır olmayınca Çerkezköy’den yüklenen 6 tane vagon ile sağda solda olan 18 tane vagon var. Bu vagonlar Macaristan ve Avusturya vagonları. Bu vagonlarla toplanılıp 24 vagondan oluşan bir tren yapılıyor. Bakan beye de şöyle açıklama yaptırıyorlar; ‘42 vagondan oluşan trenimiz Çin’e uğurlandı.’ Bu tren 24 vagondan oluşuyor. Bizim sorgulamalarımız üzerine 2 gün sonra apar topar gerçek Çin treni yola çıktı. Bu gerçek bir Çin treni değil; tören treni… Tabi Çerkezköy’deki ithalat ihracatta kullanılan vagonlarla siz bu treni yaparsanız, bunu göstermelik olarak anca Maltepe’ye kadar götürüp geri çevirmek zorundasınız. Ki bu trenin Halkalı’dan Pendik’e kadar planlandığını da öğreniyoruz. Her gün veriler geliyor. Bu tren aslında tören treni; Çin treni hazırlanmamış. Bu gerçek bir tren değil. Bu, bu kadar net!’’

Murat Oral: Biz Bu Kurumda Bu Tür Şeylere Alışkın Değiliz! Bize Bu Tören Trenini Görmeyin Diyorlar, Kamu Zararı Oluşturuyorsunuz!

Gazeteci Özlem Gürses’in Youtube canlı yayınına katılan ve Çin ihracat treni olayı ile ilgili elde ettikleri tüm bilgileri kamuoyuyla paylaşan Murat Oral kendisine sorulan soruları yanıtladı. Özlem Gürses’in ‘Bize saldıran troller hakkında ne düşünüyorsunuz?’ sorusuna ‘Çok üzülüyorum’ diyerek cevap verdi. Kendilerinin, bu olayı görmezden gelmedikleri için ‘hainlik derecesinde’ suçlandıklarını ifade eden Murat Oral şu sözlerle yaşatılan kamu zararının altını çizdi:

''Bize bu tören trenini görmeyin diyorlar. Böyle bir treni yapmak, böyle bir tren vardır demek, genel müdürlük yetkililerinin güvenirliliğini zedeler; güven kaybolur. İkincisi; kamu zararı olur. Siz Çerkezköy’den 24 tane vagon getiriyorsunuz, 2 lokomotife bağlıyorsunuz, burada Marmaray’da da bir sürü aksamaya sebep oluyorsunuz. İstanbul halkına bir eziyet veriyorsunuz ve sonra bu treni 160 km götürüp 160 km geri getiriyorsunuz. Bir kamu zararı oluşturuyorsunuz. İnanın biz bir vagonu, iki istasyon arasında yanlışlıkla gönderdiğimiz zaman gidiş geliş ücretini personelden tahsil ediyoruz. Böyle bir kurumuz biz. Biz bu kurumda bu tür şeylere alışkın değiliz. Bunu bizden kimsenin görmememizi isteme hakkı yok! Biz Çin treninin yapılmasına sevinmeyecek insanlar mıyız? Ama ortada bir Çin treni yok. Tören treni var.’’  

Özlem Gürses: Bu İğrençlikleri Niye Yapıyorsunuz? Hasta mısınız Siz?

Özlem Gürses Youtube canlı yayında, Çin ihracat treni haberi videosu sonrasında kendisine ve oğluna hakaretler eden, küfür içerikli sözler sarf eden trollere ‘Bu iğrençlikleri niye yapıyorsunuz’ diye sordu. Gürses, trollere sitemini şu sözlerle dile getirdi:

‘’Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır biliyorsunuz.… Ve o huy, bu aralar birilerini fena halde rahatsız ediyor. Hepsini anlıyorum ama şunu anlamıyorum. Neden şöyle bir şey yazarsınız; o trenin rayları ...ne girsin, ben senin gibi gazetecinin …na koyayım filan gibi şeyleri niye yazıyorsunuz arkadaşlar? Ya da instagram hesabımdan iğrenç fotoğraflar çekip tren raylarının ya da tren vagonlarının uzununu mu seversin kısasını mı diye bu iğrençlikleri niye yapıyorsunuz. Hasta mısınız siz? Bu nasıl bir medya düzeni, kim besliyor sizi? Gücünüzü kimden alıyorsunuz, nasıl insanlarsınız siz yarın öbür gün ülkede devran dönüp iklim değişip gerçekten ülke fabrika ayarlarına ufak ufak döndüğünde hiç utanmayacak mısınız? Bunlara dönüp yahu ne yaptık demeyecek misiniz?’’

‘’Size Rağmen Hakikatin Yanında Yer Almaya Devam Edeceğim’’

Çin ihracat treni haberi sonrasında trollerin hedefi olan Özlem Gürses, trollere cevap vermeye devam edeceğini ve tüm hakaretlere rağmen bildiklerini anlatmaya devam edeceğini söyledi. Gazeteci Gürses, ne olursa olsun vazgeçmeyeceğini şu sözlerle vurguladı:

‘’Hak ettiğiniz cevabı vermeye devam edeceğim. Ve size rağmen hakikatin yanında yer almaya devam edeceğim. Hangi ekran, hangi televizyon, hangi program çağırırsa çağırsın bildiklerimi anlatmaya ve inatla ve ısrarla her mecrada gerçekleri söylemeye devam edeceğim. Kusura bakmayın. İster oğluma hakaret edin, ister kapı önlerine abuk sabuk şeyler bırakın, ister o rezil fotoğrafları gönderin… Ben vazgeçmeyeceğim! Keşke Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları bunlarla uğraşacağına sosyal medya hesaplarından bizi etiketleyip saçma sapan konumlar atacağına, hızlı tren kazalarının sorumlularını bulmak için gayret gösterseydi!’’

Özlem Gürses’in Youtube canlı yayınının devamını ve gündeme dair haber yorumlarını https://www.youtube.com/watch?v=hJBZND_sa2Y linki üzerinden izleyebilirsiniz.

16 Ara 2020 - 18:00 - Güncel --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 274.106 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.

02

Suat Doğan - bunlar tam şizofren, kendileri gibi düşünmeyen yandaş, troll, maaşlı oluyor, kendileri fikirlerini savununca aydın çağdaş medeni:) aslında tam tersi batı bunlara para veriyor bunlar ihanet

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Şubat 13:10
01

Hasan Peker - hala konuşabiliyorsun ya çok utangaçmışsın.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 17 Aralık 14:56


Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı