- 16 Ara 2020 - 11:20

Mansur Yavaş Melih Gökçek Düellosundan Son Dakika Haberleri : Melih Gökçek “Mansur Yavaş’ın Müfettişleri Elleri ile Fatura Üzerinde Değişiklik Yaptı” İddiasında Bulundu

Mansur Yavaş Melih Gökçek düellosu her gün yeni bir iddia ile devam ederken, Melih Gökçek katıldığı bir TV programında Mansur Yavaş'ın kendisi hakkındaki iddialarını açıkladı.

İbrahim Melih Gökçek Mansur Yavaş İçin “Çok Büyük Bir Yalan Söylüyor” Dedi
Mansur Yavaş Melih Gökçek Düellosu Büyük Bir Hızla Devam Ediyor! Gökçek Yavaş’ın Kömür Konusunda Haksızlık Yaptığını İddia Etti
+12
Büyütmek için resme tıklayın

Latif Şimşek sunumu ile Gündem Özel programına konuk olan Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Mansur Yavaş tarafından iddia edilen konuları yorumladı. Mansur Yavaş Melih Gökçek hakkında yaptığı yorumlarda eski Belediye yönetiminin ekonomik olumsuzluklarından bahsederken, Gökçek kendisi ile ilgili öne sürülen iddiaları yanıtladı.

Gündem Özel Programında Mansur Yavaş Melih Gökçek İddiaları Masaya Yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yöneltilen çok sayıda iddiayı cevaplayan Melih Gökçe Twitter hesabından yaptığı paylaşımları da programa dahil etti. Sayın Yavaş tarafından yöneltilen soruları ve iddiaları cevaplayan Sayın Gökçek, çevre düzenleme ihaleleri, halk ekmek üretimi, Ankapark maliyeti ve ihale konularını açıkladı.

İbrahim Melih Gökçek Mansur Yavaş İçin “Çok Büyük Bir Yalan Söylüyor” Dedi

“Gökçek’in 1 kattrilyona yaptığı ihaleyi kendilerinin 188 milyon liraya tamamladıklarını” belirten Mansur Yavaş için “Çok büyük bir yalan söylüyor” cevabını veren Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sözlerine başlamadan önce şehitlerimize ve pandemi sürecinde hayatını kaybeden insanlara rahmet diledi.

Mansur Yavaş’ın Gökçek hakkında yaptığı yorum karşısında “Külliyen yalan söylüyor” cevabını veren Melih Gökçek, bu iddiaya neden “ yalan “ olarak cevap verdiğini rakamlarla göstereceğini ifade etti.

Melih Gökçek Twitter Üzerinden “Gel İddiaya Girelim” Çağrısında Bulunduğunu Söyledi

Latif Şimşek’in “Mansur Yavaş tarafından iddia edilen 5 kat maliyet ile yapılan ihale” sorusuna cevap veren Melih Gökçek Twitter hesabı üzerinden Mansur Yavaş’ı 3 kez iddiaya davet ettiğini dile getirdi:

“ 3 Kez Mansur Yavaş’a Twitter’dan çağrıda bulundum. Mansur Yavaş, diyorsun ki ben 188 milyona yaptım. Melih Gökçek 1 kattrilyona yaptı. Arada 5 misli fark var. Biz bu kadar muazzam bir belediyecilik yapıyoruz, diyorsun. Gel iddiaya girelim. Sen pahalı yaptıysan Belediye Başkanlığı’nı bırak. Ben pahalı yaptıysam siyaseti bırakayım ortadan kaybolayım. Var mısın, dedim. 3 kez. Gıkı çıkmadı. “

Söz konusu ihale ile ilgili açıklamalarına devam eden Melih Gökçek, karşılaştırılan iki ihalenin birbirine denk olmadığını açıkladı.

ANFA firmasının aldığı park, bahçe ve yeşil alan düzenlemeleri ile ilgili ihalenin 1 kattrilyonluk olmadığını ve hatta 1 kattrilyon 722 milyarlık bir ihale olduğunu açıklayan Gökçek, Mansur Yavaş’ın yaptığı ihalenin 488 milyarına denk geldiğini ifade etti. Kendi ihalelerinin 26 aylık, Mansur Yavaş’ın ihalesinin 8 aylık olduğunu söyleyen Gökçek, canlı yayında ekrana yansıttığı tablo üzerinden söz konusu iddiaya cevap verdi.

Melih Gökçek Mansur Yavaş İçin “Algı Yönetimi Yapıyor” İddiasında Bulundu

Mansur Yavaş’ın kamuoyuna algı yönetimi yaptığını iddia eden İbrahim Melih Gökçek Yavaş için “Yalan artık bir nevi meslek haline gelmiş. Tak diyor. Atıyor git temizle diyor. Nasıl temizlersen temizle. ” şeklinde yorum yaparken, Yavaş’ın kamuoyunu yanlış yönlendirdiğini iddia ediyor.

Melih Gökçek : “ Ekmeği Kalitesiz Hale Getirdiler” İddiasında Bulundu

İbrahim Melih Gökçek kendi dönemlerinde Ankara Halk Ekmek Fabrikasının günde 800 bin ile 850 bin arasında ekmek ürettiğini ifade ederken, Mansur Yavaş’ın döneminde 400 bin ile 450 bin arasında bir üretimin yapıldığını dile getirdi. Yeni belediye yönetiminin ekmeğin kalitesini de düşürdüğünü ifade ederken, “Beceremiyorlar” sözlerini kullandı.

Melih Gökçek, Mansur Yavaş’ın Ankara’daki yapılamayan her şey için “Ankapark yapılmasaydı” şeklinde bağladığını ifade ederken, Yavaş’ın tam bir algı yönetimi yaptığını iddia etti. Bunu açıklarken de Mansur Yavaş tarafından söylendiğini iddia ettiği şu sözlere yer verdi:

“Bu Ankapark’ı yaptınız ya. Bu Ankapark’ı yapmasaydınız ne olurdu? Bütün suçları hep Ankapark’a bağlıyor. Ankapark olmasaydı otobüslerimiz tamam olurdu, eksik otobüsümüz olmazdı. Ankapark yapılmasaydı, aspesti borularının biz hepsini değiştirmiş olurduk. Ankapark yapılmasaydı, arıtma tesislerini yapmış olurduk. Hiç bizim bir şey yapmamıza bir şey kalmazdı. Alt yapıyı bitirmiş olurduk. Ankapark yapılmasaydı metroların hepsi tamamlanır metrosuz bir yer kalmazdı. Ankapark’ı yapmasaydık, Gölbaşı’nın ana ishale hattı biterdi.”

Gökçek : Sen Ne Yapıyorsun?

Konuşmasına Yavaş’a yönelttiği “Şimdi Ankapark yok, sen ne yapıyorsun?” sorusu ile devam eden Gökçek, kendi belediyecilik döneminde yaptığı işleri sıraladı.

Gökçek, Mansur Yavaş Melih Gökçek Ankapark Maliyeti Anlaşmazlığını Masaya Yatırdı

Ankapark maliyeti ile ilgili kendi döneminde aldığı notları paylaşan Melih Gökçek parkın, 1 kattrilyon 396 milyar 225 bin 229 liraya mal olduğunu açıkladı. Mansur Yavaş Melih Gökçek yönetimi için “ Ankapark 750 milyon dolara mal oldu” sözlerinin doğru olmadığını ifade ederken, Türk milletine seslenerek “Bütün millet bunu bilsin. Yalan söylüyor.” çağrısında bulundu.

Ankapark’ın açıldığı dönem 100 binlerce insanın akın ettiğini ifade eden Gökçek, Ankapark için dünyanın en güzel parkı olduğunu belirtti. “Ankapark’ı çalıştırmamak Ankara’ya ihanettir” sözlerini kullanan Melih Gökçek Mansur Yavaş için “Ankapark’ı kötülemek için hurda görüntülerini yayınlıyorlar” iddiasında bulundu.

Mansur Yavaş Melih Gökçek Belediyesi İçin “3 Kattrilyonluk Kamu Zararı ve Yolsuzluk Dosyasını Savcılığa Verdik” İfadesini Kullandı, Gökçek Yavaş Hakkında “Sahtecilik Yapıyor” Dedi

Melih Gökçek Mansur Yavaş tarafından iddia edilen yolsuzluk dosyaları konusuna cevap verirken, 3 kattrilyonluk yolsuzluk iddiasına karşılık yaptıkları icraatların hiçe sayıldığını iddia etti. Türk milletine seslenen Melih Gökçek, Mansur Yavaş’ın Müfettişleri için “elleri ile fatura üzerinde değişiklik yaptığı” iddiasında bulundu.

Canlı yayında ekrana yansıttığı iki faturadan soldaki olanın gerçek olduğunu ve sağdaki olanın Mansur Yavaş’ın müfettişleri tarafından elle doldurulduğunu iddia eden Melih Gökçek Mansur Yavaş’ın “Sahtecilik” yaptığını iddia etti.

Melih Gökçek Mansur Yavaş ‘ın Sahte Faturalarla Düzenlediğini İddia Ettiği Bitki Alım İhalelerini Anlatıyor

Mansur Yavaş’ın müfettişlerinin Savcılıkta kullanılmak üzere sahte fatura düzenlediğini iddia eden Melih Gokcek Twitter hesabından da sık sık paylaştığı gibi Mansur Yavaş için “Yalan söylüyor” iddiasında bulundu. Hazırladığı tabloda, aynı bitkileri Yavaş’ın alış fiyatlarını ve düzenlenen “sahte fatura” karşısında kaç kat olduğunu gösteren Melih Gokcek gelecek hafta çok daha önemli şeyler anlatacağını söyledi.

Melih Gokcek “Mansur Yavaş İstediği İhaleyi İstediğine Vermek İçin 21B ile Yapıyor” İddiasında Bulundu

Mansur Yavaş’ın şeffaflık vurgusu yaptığı bir konuşmasına ithafen, “Mansur Yavaş istediği ihaleyi istediğine vermek için 21B ile yapıyor” iddiasında bulunan İbrahim Melih Gökçek bunu birkaç örnek ile anlatacağını söyledi.

Ankara’daki sayaçların okunmasıyla ilgili bir ihaleyi örnek göstererek, söz konusu ihalenin tam ismini paylaştı : Ön Ödemeli Kartlı Su Sayaçlarının Bakım Onarım Hizmet Alım İşi. Söz konusu ihalenin 6 milyon 242 bin liraya mal olduğunu anlatan Gökçek, ihaleye tek kişinin girdiğini iddia etti. 2014 yılında İstanbul’da kurulduğunu iddia ettiği bu firmanın 2020 yılında Ankara’da şube açtığını ifade eden Gökçek, firmanın söz konusu “Ön Ödemeli Kartlı Su Sayaçlarının Bakım Onarım Hizmet Alım İşi” ihale konusunda herhangi bir tecrübesinin olmadığını iddia etti. Daha önce bu tür bir ihaleye de girmediğini ifade ettiği bu iş alımı için tek firmanın ihaleye girdiğini iddia eden Melih Gokcek firmanın İstanbul’da “Tüketim Malları Gıda İnşaat Otomotiv” şirketi olduğunu iddia etti.

Melih Gökçek Mansur Yavaş’ın Ekibinin Belgesi Eksik Firmaya İhale Verdiğini İddia Etti

Yapılan bir ihalede mikrofonun açık unutularak söz konusu firmaya “Senin evrağında bir tane eksik var. Oda kayıt belgen yok ama rakamın iyi diye biz seni kabul ettik. Getirirsin sen oda kayıt belgeni. ” diyen ihale görevlilerini gösteren İbrahim Melih Gökçek Mansur Yavaş için

“Güya şeffaf bu. Adamda ihale evrakları eksik. Adam diyor ki, mikrofonun açık olduğunu unutuyor. Sizin evraklarınız eksik ama ben sana bu ihaleyi verdim, diyor. Nasıl iş bu?”

Sözlerini kullandı.

Mansur Yavaş Melih Gökçek Düellosu Büyük Bir Hızla Devam Ediyor! Gökçek Yavaş’ın Kömür Konusunda Haksızlık Yaptığını İddia Etti

Melih Gokcek twitter hesabı üzerinden de sık sık dile getirdiği Ankara Büyükşehir Belediyesi Kömür ihaleleri konusunu anlatıyor. ABB tarafından 50 bin tonluk açık bir kömür ihalesinin yapıldığını anlatan Gökçek, ihaleye 2 tane firmanın katıldığını iddia etti.

İlkinin belediyenin firması olan Belko, diğerinin de özel bir firma olduğunu belirten Gökçek, bu özel firmanın 46 milyon 650 bin lira teklif verdiğini belirtti. Ton başı 933 TL’ye denk geldiğini söyleyen Gökçek, Belko’nun 66 milyon lira teklif verdiğini söyledi. Dolayısıyla ihalenin özel firmada kaldığını ifade eden Gökçek, kısa bir süre sonra ihalenin ABB tarafından iptal edildiğini söyledi.

İhalenin iptali için ise “uygun teklif verilmediği için” ibaresinin kullanıldığını söyleyen Gökçek, Mansur Yavaş’a belediye meclisinde “neden iptal ettin” sorusu sorulduğunda, Mansur Yavaş’ın

“Biz, diyor sorduk adama diyor. Sen niye bu kadar ucuz teklif verdin dedik diyor. O da dedi ki diyor, direk yazılı olarak bize vermedi de diyor. Sözlü olarak verdi. O da bize dedi ki diyor. Ben nakliyeyi hesap etmemişim”

sözlerini kullandığını iddia etti. Bunun mümkün olmayacak bir şey olduğunu iddia etti. İhalenin verilmeme nedenini söz konusu firmaya ihaleyi vermek istemediklerinden kaynakladığını iddia eden Gökçek, Aynı ihalenin ikincisinin yapıldığını açıkladı. Bu sefer BELKO ‘nun 65 milyon teklif verdiğini söyleyen Gökçek, ihalesi iptal edilen özel firmanın 61 milyon 350 bin TL teklif verdiğini iddia etti. Yine daha ucuz bir teklif verdiğini fakat bu sefer de söz konusu firmaya ihale vermediklerini söyledi. Mansur Yavaş dönemi belediyesinin davetiye usulü açtığını iddia ettiği bu ihaleyi de iptal ettiğini söyleyen Gökçek, Belko’ya verebilmek için bu sefer de haksızlık yaptığını açıklıyor.

ABB’nin 3. Kömür ihalesini açtığını iddia eden Gökçek, Yine davetiye usulü ihale yapıldığını açıkladı. Bu kez sadece Belko’nun davet edildiğini iddia eden Gökçek, Belko’nun ihaleyi aldığını söyledi. Daha önce 50 bin tonluk olan ihalenin 38 bin 25 tona düşürüldüğünü iddia eden Gökçek, Belko’nun teklifinde ton başı fiyatın düşmüş gibi gösterildiğini iddia etti.

Mansur Yavaş Melih Gökçek Düellosunda Yüzleşme Çağrısı | Melih  Gökçek “Haftaya Geleceğim, Gel Yüz Yüze Konuşalım” Dedi

Mansur Yavaş Melih Gökçek karşılıklı iddiaları devam ederken, Gökçek, Yavaş’ı yüzleşmeye davet etti:

“Gel yüz yüze konuşalım. Haftaya gelicem. Rant meselesini konuşacağız. Rant meselesini. Hani beni FETÖ’ye kaynak aktarmakla itham ediyorsun ya. Bak seni nasıl haftaya Allah izin verirse lime lime ediyorum. Millete nasıl cevap vereceksin? Onu da göreceğiz inşallah”

Sözleri ile Mansur Yavaş’ı programa davet etti.

16 Ara 2020 - 11:20 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 276.719 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.

01

Hasan Uygur Anbar - gökçek belediyeden gasp ettiği arabaları bile biri hariç devlet zoruyla iade etti benzine arabaya ihtiyacımı vardı? tiyniyet bozuk olunca bu işin üçü beşi olmaz illede söyleyeceğim bir şeyler var diyorsa savcıya bol bol anlatsın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Mart 20:45


Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı