Spotify'da En Çok Dinlenen Yabancı Şarkıcılar Kimler?

Spotify en yaygın müzik dinleme uygulamalarından bir tanesi. Bu senenin başı itibariyle kullanıcı sayısının 200 milyonu aştı.  Hal böyle olunca Spotify platformundan en çok dinlenenler merak konusu haline geliyor. Bu yazımızda Spotify’da en çok dinlenen sanatçılar ve en çok dinlenen yabancı şarkılar neler bir göz atabilirsiniz.

Calvin Harris

İngiliz DJ Calvin Harris yaptığı iş birliklerinin de etkisiyle tüm zamanların en çok dinlenen sanatçılar kategorisinde yer alıyor.

[caption id="attachment_147042" align="aligncenter" width="1548"] Calvin Harris[/caption]

Justin Bieber

Genç yaşında Dünya çapında şöhrete kavuşan Kanadalı şarkıcı en çok dinlenenler Spotify şarkıcıları arasında 9. sırada yer alıyor. Spotify üzerinden en çok dinlenen 100 şarkı arasında toplamda 7 şarkısı bulunan Bieber bu alanda en çok şarkısı bulunan sanatçı ünvanını da elinde bulunduruyor.

Coldplay  

1996 yılında kurulan Coldplay bu listedeki tek band; kısacası Spotify’ın en çok dinlenen müzik grubu diyebiliriz.

[caption id="attachment_147043" align="aligncenter" width="1986"] Coldplay[/caption]

Post Malone

Amerikalı rapçi Post Malone listedeki en genç isim olma özelliğini taşıyor.

Rihanna

Barbadoslu dünya starı bugüne kadar birçok hit şarkıya imzasını attı. Eski sayılabilecek şarkıları bile günümüzde hala tutkuyla dinleniyor.

[caption id="attachment_147046" align="aligncenter" width="1600"] Rihanna[/caption]

The Weeknd

Kanadalı şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör; "Starboy", "I Fell It Coming", "The Hills" ve "I Can’t Feel My Face" gibi şarkılarıyla sadece Spotify’ı değil bütün dünya listelerini salladı ve kariyeri halen başarılarla devam ediyor.

Ariana Grande

Neredeyse stüdyodan çıkmayan ve arka arkaya hit şarkılar yayınlayan Grande, beklenildiği üzere en çok dinlenen sanatçılar arasında.

[caption id="attachment_147045" align="aligncenter" width="1280"] Ariana Grande[/caption]

Eminem

Son albümleri nedeniyle eleştirilere maruz kalsa da yerinin ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz.

Ed Sheeran

İngiliz şarkıcının müziğine bayılmayan yoktur herhalde. Kendisinin "Shape of You" şarkısı Spotify’da tüm zamanların en çok dinlenen yabancı şarkılar listesinin zirvesinde yer alıyor.

Drake

Gerek solo albümüyle gerek yaptığı iş birlikleriyle zirvede olan Kanadalı rapçinin "One Dance" şarkısı 2016 yılının, "God’s Plan" ise 2018 yılının en çok dinlenen yabancı şarkıları oldu.

[caption id="attachment_147044" align="aligncenter" width="1200"] Drake[/caption]

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437611/spotifyda-en-cok-dinlenen-yabanci-sarkicilar-kimler