Watchmen Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Sevilen çizgi romanlardan biri olan Watchmen, ilk etapta film uyarlaması ile beyazperdeye yansımıştı. Efsane çizgi romanın film uyarlamasının belli bir başarıya ulaşmasının ardından dizi çalışmalarına da başlandığı duyurulmuştu.

Watchmen Dizisi Hakkında Merak Edilen Her Şey

DC evreninin en sevilen efsane çizgi romanlarından[/caption] HBO tarafından hakları satın alınan çizgi romanın dizisi de ilk iki bölümüyle büyük beğeni toplamayı başardı. Gelin DC evreninin en sevilen efsane çizgi romanlarından olan Watchmen dizi versiyonuna daha da yakından bakalım.

Watchmen’ın Konusu Nedir?

Watchmen, Alan Moore ve Dave Gibbons tarafından yaratılmış ve büyük yankı uyandırmayı başarmış bir çizgi roman serisidir. Çizgi romanda bir zamanlara damga vuran 6 süper kahramanın hayatlarına odaklanıyor. Dünyayı büyük kaoslardan kurtardıktan sonra artık kendi işlerine yoğunlaşmayı seçen bu altı süper kahraman, dünyayı tehdit eden yeni bir kaos ile karşı karşıya kalıyor.

İçlerinden birinin gizemli bir şekilde öldürülmesi ile başlayan hikayede kahramanlarımızı pek çok zorluk bekliyor. Hikayenin bölümlerinde ilerlerken karakterlerin geçmişlerine de yolculuk yapabildiğimiz gibi bazı derin karakter tahlilleri de çizgi romanın psikolojik yönünün ağır bastığını ortaya koyuyor.

1985 tarihinde geçen çizgi romanda soğuk savaşın etkileri devam ederken nükleer krizlerin hissettirdiği gerilim de hissedilebiliyor.

Watchmen Dizisi Hakkında Detaylar ?

HBO tarafından yayın hakları satın alınan çizgi romanın yaratıcısı Lost dizisinden de aşina olduğumuz usta isim Damon Lindelof. Lindelof’un yaratıcılığını üstlendiği yeni dizi, filmin ve çizgi romanın orijinal hikayesinden ziyade daha farklı bir hikayeyi yansıtıyor.

Yine Alan Moore tarafından yaratılan yeni Watchmen evreninde geçen hikayede günümüzün bazı olaylarını da görebilmek mümkün. Hikayede başka bir boyuta taşınan soğuk savaş, günümüzün politik ve etnik olayları ile harmanlanmış bir halde karşımıza çıkıyor.

Hikayede gerçekleştirilen değişikliklerin yanı sıra bilindik süper kahramanların yanına bazı eklemeler de yapıldı. Yeni karakterler ve maskeler de çizgi romanın dizi uyarlamasında izleyicinin karşısına çıkıyor.

Watchman Dizisi Oyuncu Kadrosu

Watchmen dizisinin oyuncu kadrosu da bir hayli zengin.

1- Regina King

Dizide rol alan oyuncuların başında Regina King

2- Jeremy Irons

3- Don Johnson

4- Tim Blake Nelson

5- Jean Smart

6- Tom Mison

7- Louis Gossett Jr. Yahya Abdul Mateen II

8- Adelaide Clemens

Watchmen Fragmanı

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437652/watchmen-dizisi-hakkinda-merak-edilenler