Kızılay 51 Ülkede Kurban Kesecek!

Kurban Bayramına sayılı günler kala pek çok kişi vekalet yolu üzerinden kurban kesimi yapmaya yöneliyor. Kurban bağışı konusunda ise pek çok kurumun hizmet verdiğini belirtmek gerekiyor. Özellikle bunlar arasında en çok tercih edilenlerden biride Kızılay’dır.

4 Taksitle Ödeme İmkanı

Vekaletle kurban kesimine aracı olan Kızılay, yurt içinde 850 liralık kurban bedeli üzerinden kurban kesimi yapılmasına neden olacak. Kızılay’ın kurban kesim işlemini amacına ve ibadetine uygun bir şekilde yapması bu aşamada mümkün bir hale gelecek. Bağışlarını Kızılay aracılığıyla yapmak isteyen kişiler, Kızılay mobil uygulaması veya Kızılay hesap numarası üzerinden bağış işlemini kısa bir süre içinde gerçekleştirebilirler. Öte yandan 168 çağrı hattı, Kızılay şubeleri, PTT şubeleri bu konu hakkında aralıksız olarak hizmet vermeye devam edecek. Kurban bağışı ödemelerinde aynı zamanda vatandaşlar için pek çok kolaylık sağlanmış durumda. Taksit kolaylığı bunlardan sadece biri olurken, vatandaşların kurban ödemelerini taksit usulüyle daha kolay bir şekilde yapmasına olanak sağlanacak. Böylelikle vatandaşlar 4 taksit imkanına bağlı olarak kurban bağış ödemelerini yapabilmiş olacaklar.

Yurtdışından bağış yapmak isteyenler için kurban bağış bedeli 725 TL olarak belirlenmiş durumda. Yurtdışında yaşayan kişilerin Kızılay internet sitesi üzerinden veya Kızılay danışma hattı üzerinden bağış bedellerini ödeyebileceklerini belirtmek gerekiyor. Bunun yanında ilgili hesap numaraları üzerinden de yurtdışında yaşayan kişiler kurban bedellerini ödeme hakkına sahip durumdadır.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437728/kizilay-51-ulkede-kurban-kesecek