Noel Baba ve Merhum Büyükelçi Andrey Karlov Doğum Gününde 11 Ağustosta Demre'de Anıldı

Noel Baba ve Merhum Büyükelçi Karlov Doğum Günü

Halk arasında Noel Baba olarak bilinen, Avrupa'nın sahip çıktığı ama Anadolu Topraklarında yaşamış olan Aziz Nikolaos'un 1759'uncu doğum yıl dönümü için Demre'ye gelen Rus din adamları, 19 Aralık 2016 tarihinde Ankara'da hain bir suikasta kurban giden Rusya'nın eski Ankara Büyükelçisi Merhum Andrey Karlov'u, adını taşıyan caddedeki anıtı başında andı.

Anmaya Rusya'nın Antalya Konsolosluğu Ataşesi Andrian Anorianev, Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, Andrey Karlov'un eşi Marina Karlov, Rusya'nın Moskova Patrikhanesi'nden gelen Başpiskopos Georgi Sefgeev ile din adamları, Rus turistler ve Demre halkı katıldı.

Din adamlarının barış, dostluk, kardeşlik ile Rusya- Türkiye dostluğu ve Andrey Karlov için dua ettiği anmada anıta karanfiller bırakıldı.

Törende konuşan Marina Karlov, "Bugün Aziz Nikolaos'un doğum yıl dönümü. Biz onu anmak için buradayız. Bugün aynı zamanda Türk ve Müslüman dostlarımızın Kurban Bayramı. İki kutsal günü bir arada dostça, barış içinde kutluyoruz. Türk dostlarımızın, dünyadaki tüm müslümanların Kurban Bayramı'nı kutluyorum. Aziz Nikolaos bizi birbirimize bağlayan en önemli bağdı. Türk yetkililere, Demrelilere bir kez daha teşekkür ediyorum. Eşim Andrey Karlov'un adını Demre'de bir caddeye vererek, aynı caddede eşim adına bir anıt yaptırarak, ölümsüzleştirdiler. Eşimin adı sonsuza dek bu caddede yaşayacak" dedi.

Merhum Büyükelçi Karlov Anma Töreni Fotoğraflar

[gallery type="columns" size="large" link="file" ids="150093,150094,150095,150092"]

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437761/noel-baba-ve-merhum-buyukelci-andrey-karlov-dogum-gununde-11-agustosta-demrede-anildi