Saldırıya Uğrayan Ömür Karaman'a Ankara'dan Gazi Ziyareti

2000 yılında görevdeyken PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcının infilak etmesiyle ağır yaralanan ve gazi olan Ömür Kahraman, yüzde 92 engelli raporu aldı. Kurban Bayramı için Bursa'ya gelen Karaman, Gemlik'te oturduğu bir kafede ayaklarını sandalyeye uzattığı gerekçesiyle tepki gösterdiği kişiler tarafından darp edildi. Gazi olduğunu söylemesine rağmen yaklaşık 20 kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Karaman, darp girişiminin ardından hastaneye kaldırıldı. Gazi, darp raporu alarak saldırganlardan şikayetçi oldu.

İlginizi Çekebilir: İKİ KEZ GAZİ OLAN ÖZEL HAREKATÇI, SOSYAL TESİSE ALINMADI

SOSYAL MEDYADAN DA TEPKİ GELDİ

Olayın duyulması üzerine sosyal medyada da önemli bir kamuoyu tepkisi oluşturuldu. Saldırganlar kınanırken, hızla yayılan olay neticesinde Bursa Valisi Yakup Canbolat başta olmak üzere birçok kişi, gaziyi ziyarete gitti. Bugün ise, Ankaralı bir grup gazi, Karaman'a geçmiş olsun ziyaretinde bulunmak ve moral aşılamak adına Bursa'ya adım attı. Darp edilen Ömür Karaman, ziyaret karşısında mutluluğunu gizleyemedi.

Ziyarete gelen gazilerden İzzet Ertunç, "Gaziler olarak bu olayı kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitler ve gaziler bu ülkenin tapu senedidir. Gazilerimize yapılan her türlü saldırı, aslında birlik beraberliğimize ve vatanımıza yapılmış olmaktadır. Dün vatan savunmasında beraberken bugün arada omuz omuza olduğumuz arkadaşımız Gazi Ömür Karaman’a yapılan saldırının faillerinin hak ettiği cezayı bulacağına ve bundan sonra benzer olayların yaşanmaması için yetkililerin gereken tüm tedbirleri alacağına olan inancımız tamdır" ifadelerini kullanarak saldırıyı kınadı.

GAZİ ÖMÜR KARAMAN MUTLULUĞUNU GİZLEYEMEDİ

Ziyaret karşısında mutluluğunu gizleyemeyen gazi Ömür Karaman, gelen gazi arkadaşlarının kendisini en iyi anlayan kişiler olduğunu belirtti.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437878/saldiriya-ugrayan-omur-karamana-ankaradan-gazi-ziyareti