Mini Abiye Çantaları Gardırobunuzdan Eksik Etmeyin

Her kadının dolabında olmazsa olmaz çantalardan biri de mini abiye çantalar, yani portföy çantalardır. Davetlerde, düğünlerde, galalarda, açılışlarda ve birçok önemli organizasyonda kıyafetinizin tamamlayıcı parçası mini abiye çantalarınız tarzınızı yansıtacak parçanızdır.

Bu senenin trendi olan klasik formda olmayan asimetrik şekilli çantaları dolabınızdan eksik etmeyiniz.  Günlük kullanımda kullanacağınız çantaların işlevsel olması sizin için önemlidir ancak mini abiye çantalar için çantanın tasarımı ön planda olmalıdır.

Mini çanta yapımı

Mağaza mağaza gezip istediğiniz formlarda bir çanta bulamadıysanız ya da her mağazada aynı tasarımlı çantalardan sıkıldım diyorsanız, alacağınız basit formda bir çantayı kendi tarzınızda tasarlayıp ufak dokunuşlarla değiştirebilirsiniz. Mini çanta yapımı için kullanacağınız malzemeler;

 1. Silikon tabancası
 2. İğne
 3. İplik
 4. Dantel parçalar
 5. Pul payetler
 6. Parlak düğmeler
 7. Saçak püsküller
 8. Zincirler

Parçaları birleştirip hayalinizdeki çantayı yapmanız çok fazla vaktinizi almayacaktır. Ufak dokunuşlarla abiye çantanızı istediğiniz forma getirebilirsiniz.

Klasik tarzda ayakkabı ve çantada aynı renk kombinlerden sıkılanlar için bu sene çantada son moda ayakkabıdan değişik renkte kendi tarzını yansıtan mini abiye çantalar trend.

Mini Abiye Çanta Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kullanımı açısından mini abiye çantalar konforu değil tasarımı ön planda olan aksesuarınız olduğundan içerisine çok fazla eşyanızı koymanız mümkün olmayacaktır. Hatta belki de çantanızın içerisine sadece bir ruj, telefon ve parfümünüz olacaktır.

Bu nedenle elinizde taşıyacak formda tasarımlar için çok büyük  boyutlarda çanta tercih etmemenizi öneririm. Zira çanta büyüdükçe içerisine koymak istediğiniz eşyalarda çoğalacaktır. Böylece çanta ağırlaşacak size istemediğiniz bir rahatsızlık verecektir. Ayni şekilde askılı formda olan çantalarda ip askının kopma, demir askının ise ağırlıktan dolayı canınızı acıtma riski olabilir. Çantanın mümkün olduğu takdirde küçük ve şık olmalıdır.

Çantada Son Moda Tarzlar

 1. Vintage
 2. Asimetrik kesim
 3. Pul payet desenli şeklinde sıralanabilir. Bu tarzlarda desenli çantalara göz atmak için yazımıza bakabilirsiniz.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437884/mini-abiye-cantalari-gardirobunuzdan-eksik-etmeyin