ÖSYM DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

Önlisans mezunu olan üniversite mezunlarının lisans eğitimi veren denk bölümlere geçişi için girilmesi gerekli olan Dikey Geçiş Sınavı bu yıl da milyonlarca öğrenciye umut oldu. 2019 DGS tercih kılavuzunun yayınlanıp yayınlanmadığı ise öğrenci ve ailelerin merak konusu olmaya devam ediyor.

2019 DGS Tercih Kılavuzu Yayınlandı Mı?

Şu an için 2019 DGS tercih- kılavuzu yayınlanmadı. Fakat, tercih yapacak öğrencilerin 2018 DGS tercih kılavuzunu rehber edinmeleri, çok fazla yanıltıcı olmayacaktır. 2019 DGS tercihkılavuzunun Ağustos'un ilk haftası yayınlanması bekleniyor.

DGS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Ağustos'un ilk haftası tercih kılavuzunun yayınlanması beklenmektedir. Tercih kılavuzuna ÖSYM ana sayfası üzerinden ulaşmak mümkündür. Tercih yapacak kişilerin ise kılavuzu inceledikten sonra 2 hafta kadar sonra tercih yapmalarına imkan tanınacaktır.

 

DGS Tercihi Nasıl Yapılır?

DGS 2019 tercih işlemi yapabilmek için öncelikle tercih kılavuzu incelenmelidir. Ardından, ÖSYM aday sayfasına girilmelidir. Aday sayfası üzerinden DGS tercihi yapılabilmektedir.

DGS tercihi yapacak kişilerden aynı zamanda KPSS Tercihi yapmak isteyen adayların olması durumunda, KPSS tercih sonuçları sayfasından bilgi edinme şansı bulabilirler.

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437926/osym-dgs-tercih-kilavuzu-yayimlandi-mi