HUAWEI’DEN YENİ BİR TASARIM VE BEKLENEN MODEL: HUAWEI MATE X

HUAWEI MATE X, Uzak Doğu’nun en popüler teknoloji firm,alarından biri olan Huawei, yani tasarım özellikleri ve teknolojik donanımı ile merak konusu haline gelen Mate X modeli hakkında detaylı bilgiler yayınladı. Katlanabilir bir akıllı telefon olma özelliğini taşıyan bu yeni model, 5G bağlantı desteği ile de kullanıcılarına hizmet vermeye hazırlanıyor. Huawei Mate X hakkında merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz.

HUAWEI MATE X İLE KATLANABİLİR BİR EKRAN HAYAL EDİN

Huawei Mate X, oldukça radikal bir tasarım ile piyasaya sürülmeyi bekliyor. Katlanabilir ekran özelliğine sahip olan ilk akıllı telefon olan bu yeni model, pek çok açıdan kullanıcılarını tatmin edeceğe benziyor. Katlanma özelliğine sahip olan bu model bir diğer Uzak Doğu teknoloji devi olan Samsung’a rakip olacak. Katlanma özelliğine sahip ilk telefonu piyasaya sürme aşamasında olan Samsung, yaşanan bazı olumsuz gelişmeler yüzünden bu fikri bir müddet erteleme kararı aldı. Bu durumu fırsat bilen Çin teknoloji devi Huawei ise Mate X modelinde bu özelliği yansıtmayı planlıyor.

MATE X’İN BİLİNEN ÖZELLİKLERİ

Huawei Mate X, katlanma özelliğinin yanı sıra 5G bağlantı özelliğiyle de göz doldurmaya hazır. 8 inçlik OLED ekrana sahip olan bu yeni modelde şarj ömrünün de arttırılması planlanıyor. Hem uzun süreli batarya ömrüne sahip olan hem de hızlı şarj edilme imkanı sunan bu üründe üçlü kamera sistemi de bulunuyor. 40 megapiksel, 16 megapiksel ve 8 megapiksel olan bu kameralar daha kaliteli bir çekim yapılmasına olanak sağlıyor.

 

[gallery ids="142421,142420,142419,142418,142417"]

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3437984/huaweiden-yeni-bir-tasarim-ve-beklenen-model-huawei-mate-x