Sonbahar 2019 Kadın Modasında Neler Var?

Sıcak havaların etkisinde kaldığımız şu günlerde bildiğiniz gibi 2019 sonbahar modası podyumlarda yerini aldı. Her zaman bir adım önde olan moda, heyecan verici sunumların yapıldığı moda haftalarını geride bıraktı. Biz de birkaç başlık altında size 2019 sonbahar kadınını anlatacağız.

2019 Sonbahar Moda Renkleri

Sonbahar kadını renkleri bu sene hem yumuşak ve romantik tonlar hem de sert koyu tonlardan oluşuyor. Bu seneye damga vuracak birkaç renkten biri de kırmızı. Biber kırmızısı, koyu bordo, incir kırmızısı ve karadut gibi birçok tonu barındıran kırmızı modası ön plana çıkanlardan. Aynı zamanda mavi ve turkuaz tonları da sıkça göreceklerimizden. Sonbaharın vazgeçilmez renkleri olan turuncu, sarı, yeşil ve kahverengi tonlarını için gardırobunuzda yer açmaya başlayabilirsiniz. Özellikle altın sarısı, neon renkler ve koyu tonlar ise 2019 sonbahar modası için kıyafetlerde yerini alıyor. Ama asıl büyük kurtarıcı ve vazgeçilmez beyaz ve tonlarını bu sene çoğunlukla göreceğiz. [caption id="attachment_145456" align="aligncenter" width="1440"]

Sonbahar kadın renkleri hangileri?[/caption]

2019 Sonbahar Moda Trendleri

Şimdi gelelim merakla beklenen 2019 sonbahar modası trendlerine. Sonbahar kadını renklerinde ürünler seçerken asıl bu trendlere dikkat etmelisiniz.

Ekose

Vazgeçilmez desen ekose bu sene vitrinlerde yerini alacak. Aynı zamanda yakın arkadaşı baklava dilimi deseni de sıkça göreceklerimizden.

Kapitone

Geçtiğimiz seneden günümüze uzanan bir diğer trendimiz ise kapitone. Montlarda, kabanlarda ve hatta pantolonlarda bile kapitoneyi görebileceğiz. [caption id="attachment_145455" align="aligncenter" width="1796"] sonbahar 2019 kadın kombinleri[/caption]

Sahte Kürk

Modada sürdürülebilirlik ve hayvan hakları hareketlerinin başlamasını ve yayılmasını, bu trendlerle daha iyi anlayabiliyoruz. Bu sene gerçek kürk yerine, sahtesini tercih edebilirsiniz. Böylece hem modaya uyabilir hem de hayvanların korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Yırtmaç Kol

Geçen seneki takımlar bu sene de kullanılabilecekler. Hatta ipek bluzların üzerine blazer ceketlerini giyen kadınları rahatlıkla görebileceğiz. Ama bu sene farklı bir trend var karşımızda, yırtmaç kol. Ceket mont ve kabanlarda karşımıza çıkan yırtmaç kol, alışverişlerinizde tercihiniz olsun. [caption id="attachment_145454" align="aligncenter" width="1050"] sonbahar 2019 kadın modasında hangi parçalar var?[/caption]

Yamalar ve Büyük Kuşaklar

Birçok firmanın sunumunda gözümüze çarpan bir farklı nokta da bu sene yamalı kıyafetlerin ve büyük kuşaklı ürünlerin sıkça görüldüğüdür.

70ler Esintisi

2019 sonbahar modasında birçok marka, çalışmalarında 70lerin asi ve şık görünümüne yer verdi. Bunun etkisi olarak, külotlu çorap ve güpür çorap tekrar gündeme geldi. Aynı zamanda boyun fiyonkları olan bluzler veya büyük yaka detayları olan kıyafetler tasarımlar arasındaydı. Hatta tüm zamanların vazgeçilmezi trençkotlar da bu sene tasarımlarda yerini buldu. [caption id="attachment_145453" align="aligncenter" width="960"] 2019 sonbahar modasında neler var?[/caption]

Abartılı Hacimler

Aynı zamanda kendini gösteren trendlerden biri ise abartılı hacimlerin bulunduğu kıyafetler. Masalsı ama fütüristtik bir yapı yaratan bu abartılı hacimler, 2019 sonbahar modası için önemli olacak.

Deri ve Plise Etek

Geçen seneden miras kalan iki trend yine karşımızda. Özellikle pantolonu ile karşımıza çıkan deri kıyafetler ve yılların eskitemediği plise etekler. Gardırobunuza eklemekten kaçınmayın.

Çiçek Deseni

Bu senenin şaşırtanı çiçek desenleri oldu. Genellikle ilkbahar yaz modasında görmeye alıştığımız çiçekler, 2019 sonbaharında boyutları büyüyerek ve koyu tonlarla tezat kullanılarak karşımıza çıkıyor.

Askeri Tarz ve Omuz Detayları

Yine kullanımda olan askeri tarz kıyafetler sonbahar kadını renkleri olan yeşil tonları ile de uyum sağlıyor. Aynı zamanda 80lerden fırlayıp gelen omuz vurgusu vatka kullanılarak olmasa da büyük kullanımlarla kendini gösteriyor. [caption id="attachment_145452" align="aligncenter" width="1300"] 2019 sonbahar modası kadın renkleri hangileri?[/caption]

Payetler

Yine flörtöz, parti detayı paletler iş başında. Bu sene de bolca göreceğiz payetleri. Göz kamaştırmaya devam edecekler.

Tüyler ve Şapkalar

Bu senenin farklarından biri daha, tüyler. Evet yanlış duymadınız tüyler. Tüylü elbiseler hemen hemen her yerde göreceğiniz bir trend olacak bu sene. Aynı zamanda şapka aksesuarları bu trendi destekleyecek.

Alp Etnik Desenleri

Genellikle kış modasında gördüğümüz bu etnik desenler sonbaharda yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlayacak. Gördüğünüz gibi 2019 sonbahar modası trendlerinin yanı sıra sonbahar kadını renkleri ile de heyecan verici bir sonbahar sunuyor. Gardıroplarınızı yenilemeye hazır mısınız?

- OKU HABER, Kadın Modası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438153/sonbahar-2019-kadin-modasinda-neler-var