Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu Kimdir?

1975 yılında İstanbul da dünyaya gelen Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu Kimdir? Motorsiklet tutkunu olan Barkın Bayoğlu ne zaman ölmüştür? Motorsiklet tutkunu kişiler tarafından çok sevilen Bayoğlu, ölümünün ikinci yılında anılmıştır. 15 Temmuz Şehitler köprüsünde hayatını kaybeden Bayoğlu, sevenlerinin kalbinden çıkmamıştır.

Barkın Bayoğlu Kimdir?

1975 yılında İstanbul da doğan Bayoğlu, İstanbul da başladığı ilkokula, ailesinin İngiltere’ye taşınması üzerine orada devam etti. Belçika da Siyasal Bilimler okuyan Bayoğlu, Türkiye ye döndüğünde Bilgi Üniversitesinde Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi.

Barkın Bayoğlu’nun Motorsiklet Sevdası Ne Zaman Başladı?

Küçüklüğünden beri motorsiklet sevgisi olan Barkın Bayoğlu’nun Motorsiklet Sevdası, İngiltere de gittiği bir fuarda başlamıştır. Askere gidip geldikten sonra motorsiklet hobisini, mesleğe çeviren Bayoğlu, “İki Teker” ve “Oto Haber” dergilerinde editör olarak çalıştı.

Barkın Bayoğlu Ne Zaman, Nasıl Öldü?

25 Temmuz 2017 tarihinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde geçirdiği elim kaza sonucu hayatını kaybeden Barkın Bayoğlu’nu binlerce motorsikletli seveni son yolculuğuna uğurlamıştır. Bayoğlu’nun babası oğlunun ölümünden sonra; “Arkamızdan gelen motorsikletleri görseydi, çok mutlu olurdu” dedi.

25 Temmuz Sabahı eşiyle tartışan emlak danışmanı Buğra Erdem, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Barkın Bayoğlu ile çarpıştı. Erdem olay yerinde hayatını kaybederken, Bayoğlu kaldırıldığı hastanede yaşama gözlerini yumdu.

Barkın Bayoğlu’nu Binlerce Kişi Uğurladı

Barkın Bayoğlu’nun cenazesi babası ve arkadaşları tarafından Haydarpaşa Numune Hastanesi morgundan alınarak, binlerce motorsikletli yunus polisleri, motorsikletli arkadaşları tarafından Çengelköy de ki Kerem Aydınlar Camisine getirildi. Kasklarıyla birlikte cenaze törenine katılan motor tutkunlarının genellikle siyah giydikleri görüldü. Motorsikletleriyle cenaze törenine katılan kişilerin tek sıra halinde ilerlemeleri, gereksiz yere korna çalmamaları istendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türk Milliyetçiliğinin Fikir Babası Ziya Gökalp Kimdir ?

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438203/altin-elbiseli-adam-barkin-bayoglu-kimdir