Bir Hafta Sonu Kaçamağı için Izmirde Piknik Yerlerine 7 Örnek

Ülkemizde piknik yapmak özellikle bahar aylarında en çok tercih edilen aktivitelerdendir. Sıcaktan bunalanlar için yaz aylarında da özellikle akşamüzeri veya akşam saatlerinde tercih edilir. Peki, Ege’nin incisindeki Izmirde piknik yerleri hangileridir, gelin birlikte göz atalım.

Izmirde Piknik Yerleri

1.Sarnıç Gölet ve Mesire Alanı

Gaziemir’de bulunan Sarnıç Gölet ve Mesire Alanı 350 dönümlük çam orman alanına sahiptir. Çam ormanları ile temiz hava almak isterseniz burada piknik yapabilir, dinlenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz gölette de balık tutabilirsiniz.

2.Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı

İzmir Doğal Yaşam Park’ının yanında bulunan Sasalı Piknik Alanı toplamda 1800 dönümlük araziden oluşur. Piknik alanının içinde söğüt, çam, okaliptüs gibi çeşitli ağaçlar bulunmaktadır.

Alanın içerisinde sadece mangal yakmakla kalmayıp iyi vakit geçirebileceğiz yürüyüş ve bisiklet yolları, çocuk oyun alanları vardır. Ayrıca alana giriş ücreti yoktur ve yine ücretsiz yararlanabileceğiniz tuvalet ve çeşmeler bulunmaktadır. Hafta sonu aileniz ile iyi vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz İzmir’de piknik yerlerinden biridir.

3.Çiçekliköy Çiçek Tabiat Parkı

Izmir piknik alanlarından Bornova’da bulunan Çiçek Tabiat Parkı 80 hektar alan üzerine kurulmuştur. Konumunun İzmir merkeze yakın olması sebebiyle tercih edeceğiniz piknik alanlarından biridir.

4.İnciraltı Kent Ormanı

Hem piknik yapmak hem de sahil boyunca yürümek için İnciraltı Kent Ormanı ideal alanlardandır. Balçova’da bulunan alan günün her saati ziyaretçi çekmektedir. Siz de kıyı şeridiyle kesişen bu alanda sevdiklerinizle piknik yapmak isteyebilirsiniz.

5.Balçova Teleferik Alanı

İzmir manzarası eşliğinde mangal yapıp, dağ havası almak istiyorsanız Izmirde piknik yerleri arasında olan Balçova Teleferik Alanında mutlaka piknik yapın. Ayrıca teleferiğe binebilir, işletmelerin kafelerinde de hoşça vakit geçirebilirsiniz.

6.Teos Çamlık Mesire Yeri

Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak isterseniz Seferihisar Sığacık’ta bulunan Teos Çamlık Mesire Yeri tam size göre. Alanda wc, çeşme, piknik üniteleri bulunmaktadır.

7.Gümüldür Tabiat Parkı

Izmir piknik alanları içerisinde yaz aylarında hem piknik yapıp hem denize girmek isterseniz Gümüldür Tabiat Parkı tam size göre. Kumlu plajı, piknik üniteleri, çam ağaçlarıyla toplam 7.4 hektar alana sahip parkta ister doğa yürüyüşü yapabilir isterseniz denize girebilirsiniz. İzmir'de tatil yapılabilecek yerlere de bir göz atmak ister misiniz?

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438245/bir-hafta-sonu-kacamagi-icin-izmirde-piknik-yerlerine-7-ornek