Doğru Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Reklamlarda karşılaştığınız, arkadaş tavsiyesiyle satın aldığınız fondötenler sizin cilt yapınıza uygun olmayabilir. Eğer gün içinde fondötenin cildinizdeki duruşu konusunda tereddütleriniz var ise cilt tipinize uygun olan fondöteni seçemiyorsunuz demektir. Bugün sizlere Doğru Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır? konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Fondöten seçerken dikkat etmeniz gereken tüm noktalar konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Hazır Olun..

Doğru Fondöten Nedir?

Fondöten satın almadan önce mutlaka bir fondöten den ne beklediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Satın aldığınız fondöten kapatıcı mı olmalı, cildinizi pürüzsüz hale mi getirmeli yoksa cildiniz ışıltı mı katmalı? Elbette ki herkesin fondöten den beklentisi farklı olabilir. Cildiniz konusunda bir analiz yaparak fondöten almanız en iyisi olacaktır.

Cilt Tipinize Göre Fondöten Seçin

Cilt tipine uygun olan fondöten seçimi yaparken öncelikle cildinizin yapısı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Cildinizin Alt Tonunu Bilin

Fondöten almadan önce diğer bir dikkat etmeniz gereken şey de cildinizin alt tonunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Peki alt ton ne anlama gelmektedir. Cildinizin alt tonunda olan renk alt ton anlamına gelmektedir.

Eğer soğuk alt tonuna sahipseniz yani bileğinizdeki damarlar mavi ya da mor tonlarındaysa alt tonunuz soğuk tondur. Eğer cilt tipiniz bu kategori de yer alıyorsa pembe bazlı bir fondöten seçebilirsiniz.

Eğer bileğinizin iç kısmındaki damarlar yeşil tonlarındaysa sıcak alt tona sahipsiniz demektir. Eğer cilt tipiniz bu kategoride yer alıyorsa sarı bazlı fondötenler size uyum sağlayacaktır.

Eğer damarlarınız hem mavi hem de yeşil tonlarda görünüyorsa nötr alt tona sahipsiniz demektir. Her renk ruj, fondöten cildinizde harika duracaktır. Her tonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BAKINIZ: Makyaj Nasıl Temizlenir? Makyaj Ekipmanları Temizliği Nasıl Yapılır?

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438256/dogru-fondoten-secimi-nasil-yapilir