Astroloji Hakkında Bilinmesi Gereken En Temel Bilgiler

Hemen herkesin, astroloji hakkında temel bilgilere sahip oldukları gibi yanlış bir kanısı vardır. Bazıları astrolojinin genel olarak insan yaşamına etkisi olduğunu kabul edip, buna göre yaşarken; bazıları ise bunun tamamen bir saçmalık olduğu düşüncesindedir. Astroloji, ne kadar bir gök bilimi olarak bilinse de; temelde bir enerji bilimidir. Çünkü astrolojiyi oluşturan her temel birim, içerdiği enerji sayesinde diğer birimleri etkilemektedir.

Astrolojinin 7 Temel Bilgisi

1 - Güneş Burçları

Astrolojiye göre, her kişi doğduğu güne göre bir güneş burcundan etkilenmektedir. Astrolojinin temelinde 12 adet güneş burcu bulunmaktadır. Güneş burcu belirlenirken doğum tarihi ve saati dikkate alınır.

[caption id="attachment_164690" align="aligncenter" width="514"] Güneş Burçları[/caption]

olursunuz.

2 - Doğum Haritası

Her kişi doğduğu anda yıldızların ve gezegenlerin galakside sıralanış ve diziliş biçmi farklılıklar gösterir. İşte, bu dizilim, kişilerin doğum haritası olarak adlandırılır. Doğum haritası, kişiliklerin belirlenmesinde büyük öneme sahiptir. Doğum haritası belirleme sırasında doğum tarihi, saati ve doğum yeri / konumu belirtilmelidir.

3 - Elementler

 

Doğada bulunan Hava, Ateş, Toprak ve Su elementleri, güneş burçlarının sınıflandırılmasında ve her elementin doğal özelliğine göre kişilik özelliklerinin belirlenmesinde etkiye sahiptir.

İkizler, Kova ve Terazi Hava Burcu olması özelliği ile daha kaygısız, konuşkan, meraklı ve entellektüel kişilik özelliklerini taşır.

Yay, Aslan ve Koç Ateş Burcu olması özelliği ile pozitif, iddialı, enerjik ve cesur olma özellikleri ile tanınırlar.

Balık, Yengeç ve Akrep Su Burcu olması özelliği ile daha anlayışlı, duygusal ve yaratıcı olma özellikleri ile tanınmaktadır.

Boğa, Oğlak ve Başak Toprak Burcu olması ile daha temkinli, güvenilir ve sabırlı olma özellikleri ile tanınmaktadır.

4 - Gezegenler

Her burcun bir de kendisini yöneten gezegeni bulunmaktadır. Çünkü gezegenler, bazı dönemlerde özel dizilimlere sahip olarak, o dönemde doğan kişilerin enerjilerini etkilemektedir. Koç burcu Mars, Boğa burcu Venüs, İkizler burcu Merkür, Yengeç burcu Ay, Aslan burcu Güneş, Başak burcu Merkür, Terazi burcu Venüs, Akrep Burcu Plüton, Yay burcu Jüpiter, Oğlak burcu Satürn, Kova burcu Uranüs ve Balık burcu Neptün gezegeni tarafından etkilenmektedir.

5 - Evler

Astrolojinin temelinde ev adı verilen hayat alanları vardır. Kişi, doğduğu anda yaşadığı koşul ve konuma sahip olarak birinci evine sahip olur. Yaşanılan ortamın gezegenler tarafından zaman zaman etkilenmesi sonucunda yeni evler ortaya çıkar. Her bir ev, kişinin yaşamındaki farklı bir alanı ifade eder.

6 - Yükselen

Kişinin doğum tarihi ve saati dikkate alınarak hesaplanan ve bulunan yükselen burcu, kişinin doğduğu anda ufuk çizgisinde yükselişe geçen burç anlamını taşır. 2 saatte bir yükselen burcu değişikliği görülmektedir. Bu nedenle, kişinin yükselen burcunu etkileyen şey çok büyük etkiyle doğduğu saattir

7 - Ay

Astrolojinin önemli bir parçası olan ve dünyamızın uydusu olan ay, hemen herkesin hayatında önemli bir yere sahiptir. Dünya etrafındaki hareketleri, doğulan tarih ve saatteki konumu, bir karar alınacağı zaman galaksideki konumu, kişinin hayatı üzerinde büyük etkiye sahiptir. Özellikle dolunay dönemleri, kişiler üzerinde daha stresli bir dönem izlenmektedir. Bu dönemlerde kişiler arası ilişkiler daha gergindir.

BAKINIZ: Hangi Burç Nasıl Sevgili Olur?

- OKU HABER, Astroloji bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438299/astroloji-hakkinda-bilinmesi-gereken-en-temel-bilgiler