THY 2019 Personel Müracaatları Ne Zaman Yapılacak? 

THY 2019 Personel Müracaatları Ne Zaman Yapılacak? 

Geçtiğimiz günlerde THY Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, 8 bin personele ihtiyaç duyduklarına ve yakın zamanda bu ihtiyacı karşılamak istediklerine yer verdiler. THY kadrosuna girmek isteyen kişiler ise THY yönetim kurulundan gelecek haberi bekliyor. THY, en az lise mezunu olmak koşulu ile yetiştirilmek üzere alım yapacak. İşte, THY resmi web adresinden duyurulan personel alımının detayları!

Türk Hava Yolları tarafından yayınlanan personel alım ilanları günden güne çoğalıyor. THY’nin yeni hava alanına taşınması ile birlikte doğan çok sayıda personel açığı, çok farklı alanda alım yapılmasını beraberinde getirmiştir. 

THY 2019 PİLOT ALIM İLANI

Türk Hava Yolları’nın İstanbul havaalanının açılması ile birlikte sefer sayısında artış olması ve bu noktada da uçak sayısının artması nedeniyle pilot açığı ortaya çıkmıştır. 

THY pilot başvurularına daha önceden yalnızca üniversite mezunları alınırken; şimdi önlisans mezunlarının da alım şansı bulunmaktadır. İkinci pilot adayı olarak adlandırılan önlisans sonrası pilot olma şansı ilanı 29 Ağustos 2019 tarihinde saat 15:00’a kadar geçerli olacak. 

THY kadrosuna bu yıl toplam 173 kişi pilot yetiştirme programına kabul edilirken; 2 bin 78 kişi de uçucu ekip filosuna kabul edildi. Pilot olmak için en az önlisans ya da lisans olmak gerekmektedir. İlanı yayınlandığı andan itibaren oldukça çok ilgi topladı. Önlisans mezunları için d yine dil bilgisi, yaş ve eğitim şartları bulunmakta. Pilot ve yardımcı pilot adaylarının uçuş yeteneği ile birlikte sorumlu, disiplin sahibi, dikkatli ve karar verme yeteneğine sahip kişiler olmaları bekleniyor. 

İkinci Pilot Olarak Çalışacaklar

Aday pilot eğitimini tamamlayan önlisans ve lisans mezunu öğrenciler, eğitimlerini tamamladıktan sonra ikinci pilot olarak çalışma fırsatı bulacaklar. Eğitim içeriğinde ise 18 - 24 ay boyunca hem teorik hem de uygulamalı dersler alacaklar. Bu derslerin bir kısmı gerçek uçuşlar sırasında pilot eşliğinde gerçekleştirilecek. Personel adayları, eğitimleri sırasında THY çalışanı olarak atanmış olacaklar. 

Başvuru Şartları Nelerdir?

Yabancı Dil / İngilizce Gerekliliği

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438353/thy-2019-personel-muracaatlari-ne-zaman-yapilacak