Dünya, Recep Tayyip Erdoğan'ı Konuşuyor!

Cumhurbaşkanımızın Amerika ziyareti bitti. Sayın Erdoğan'ın yurda dönmesine rağmen ziyaretin etkileri hala sürüyor. Bu etkinin üzerine, Dünya, Recep Tayyip Erdoğan'ı Konuşuyor! 

Recep Tayyip Erdoğan Gündemde!

Frankfurter Allgeimine Zeitung Gazetesinde Recep Tayyip Erdoğan Açıklaması

Alman Frankfurter Allgeimine Zeitung  gazetesinde bugün çıkan haber, Dünya Basınının dikkatini çekti.

Gazetede yer alan "kuyruğunu sallayan köpek gibiydi’’ ifadesi dikkatleri üzerine çekti.

Alman Gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını Beyaz Sarayda ki görüşmesinden sonra, ev sahibini rezil etti. Açık bir şekilde olmasa da belirli belirsiz, Türk-Amerikan İlişkilerinde herhangi bir anlaşmazlık olacağı zaman ona karşı duracaklarını belirtse de Recep Tayyip Erdoğan, tüm konuşmalara karşı çıktı. Amerikan Başkanı Donald Trump;

"Neredeyse uzun zamandır dostuz ve cumhurbaşkanının hayranıyım harika bir ilişkimiz var" dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Daima Dik Duruyor!

Recep Tayyip Erdoğan’ın bu denli dik durması bütün ülkelerin dikkatini çekerken bizim de ülke olarak göğsümüzü kabarttı. Uzun zamandır yaşanan S-400 meselesiyle birlikte durmak bilmeyen gerginliklere sayın başkanımızın dik duruşu dünde gördük ki meyvelerini olumlu olarak verdi.

Recep Tayyip Erdoğan ile Donald Trump Görüşmesi

1- Mektuplar meselesi

Amerikanın kendilerine bir gurur gibi görerek kamoyuna sunduğu Trump’ın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubu, Erdoğan basın toplantısında Trump’a iade ettiğini bildirdi.

Böylece mektup meselesi yaşandığında herkesin cevap nerde diye homurdandığı olayın cevabını Cumhurbaşkanı bizzat verdi.

2- Terör Meselesi

Erdoğan:’’Abdi Şahin adlı teröristi stratejik ortağımız Amerika’nın muhattap alması bizi üzdü’’ derken lafı Rusya devletine de vurarak onların da sahip çıktığını hatırlattı.

Yıllardır terörden en çok zarar gören ülke ve terör üzerinden en çok kar eden ülkenin karşılaşmasında Türkiye geri adım atmadı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Trump’ın yüzüne karşı terörle iş birliği yaptıklarını vurdu.

3- S-400 Gerginliği

S-400 lerin hatırlatılması üzerine Erdoğan istenilen Şartlar sunulursa eğer anlaşabileceğimizi söyledi. Patriot alırız ama önce şartlar uygun olmalı dedi.

Burada da geri adım atmayan Erdoğan olayların lehimize olduğunu bize ve bütün dünyaya kanıtlarken çıktığımız yoldan geri adım atmayız mesajını vermiş oldu.

4- Mülteci meselesi

Erdoğan ve Trump’ın yaptığı açıklamada Trump 40 milyar dolar para harcanan mülteci probleminde Avrupa’nın Türkiye’desteğinin yetersiz olduğunu belirtirken ılımlı konuşmasını sürdürdü.

5- Feto sorunu

Sayın Başkan Amerika’dan fetullahcı terör örgütü lideri Fetullah Gülen’i bir kez daha istedi ve konuşmasında bizden istenen teröristleri biz veriyorsak onlarında vereceğini umut ediyorum ve gerekli belgeleri getirdik dedi.

Bu görüşmeden çıkardığımız kadarıyla Amerika'ya dik giderek istediklerimizi dile getirerek dik döndük.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bu Yıl Turizmde Patlama Olacak

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438451/dunya-recep-tayyip-erdogani-konusuyor