MyTherapy Uygulaması İle İlaç Saatinizi Unutmayın!

Bebeklerden yaşlılara dek birçok insan ilaç kullanmaktadır. Kimi zaman ufak bir soğuk algınlığı için geçici bir süre ilaç kullanılırken kimi zaman ömür boyu bizim gelen rahatsızlıklarımız için devamlı ilaç kullanırız. Mytherapy Uygulaması İle İlaç Saatinizi Unutmayın!

İlaç kullanımı kısa süreli de olsa uzun süreli de olsa, hekimin önerdiği şekilde olmak kaydıyla, düzenli olmalıdır. Bir gün ilaç almayıp bir gün ilaç almak doğru bir davranış değildir. Ancak hastalar, özellikle aynı gün içerisinde birden fazla ilaç kullanıyorlarsa, ilaç saatlerinde karışıklık yaşayabilmekte veya ilaçlarını almayı unutabilmektedirler. Bu da hastalığın tedavisi açısından olumsuz bir durumdur. Bu yüzden hastalar ilaç saatlerini düzenli olarak hatırlatması için bir hatırlatıcıya ihtiyaç duyabilir. Bu ihtiyacı ise MyTherapy uygulaması yani İlaç alarmı & Hap hatırlatıcı gidermiştir.

MyTherapy Uygulaması Nedir?

MyTherapy uygulaması, gün içerisinde almanız gereken ilaçları size hatırlatan ve kendinizi takip etmenize yardımcı olan bir uygulamadır. Bu uygulama hem AppStore’dan hem de Google Play’den tamamen ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Google Play’de ve AppStore’da ‘İlaç alarmı& Hap hatırlatıcı’ adı ile de uygulamaya rahatlıkla uygulamaya ulaşabilirsiniz. MyTherapy ile ilgili daha fazla bilgi için https://www.mytherapyapp.com/tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

MyTherapy Uygulaması Neler Sunar?

MyTherapy uygulaması tam anlamıyla sizin yanınızda olan bir uygulamadır. Uygulama size gün içerisinde almanız gereken ilaçlardan yapmanız gereken ölçümlere, egzersizlere kadar hatırlatma sağlar. Böylelikle, güç içerisindeki en yoğun anlarınızda bile ilaçlarınızı almayı ve yapmanız gerekenleri yapmayı ihmal etmemiş olursunuz. Uygulama sayesinde; kilonuzu, tansiyonunuzu kaydedebilirsiniz.

Bu uygulama, oldukça fazla ölçümünüzü kaydetmenize imkan tanımaktadır. Böylelikle, kolay bir şekilde kendiniz ile ilgili takip sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir diğer avantajı da uygulamaya ailenizi dahil ederek sizin takip etmelerine izin vermenizdir. Ek olarak, MyTherapy’de oluşturabildiğiniz raporunuzu doktorunuz ile de paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438543/mytherapy-uygulamasi-ile-ilac-saatinizi-unutmayin