Detoks Çayı İle Sağlıklı Günler İçin 4 Muhteşem Tarif

Detoks çayı ile sağlıklı bir şekilde toksinlerinizden arınarak ışıl ışıl bir cilde, pırıl pırıl parlayan saçlara kavuşabilir, hazımsızlık probleminize ve ödem sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Sizler için bu yazımızda, evde günlük olarak taze hazırlayabileceğiniz 4 muhteşem detoks çayı tarifi vermek istedik.

1 - Yeşil Çay İle Yapılan Detoks Çayı Tarifi


½ Litre su içerisine 1 poşet yeşil çay, ½ yemek kaşığı ıhlamur, yeşil elmanın yarısı ile 2 tane karanfil eklemeniz yeterlidir. Bu karışımı 3 dakika kaynattıktan sonra ocağı kapatarak 5 dakika demlenmesini bekleyin. Süzerek içebilirsiniz.

2 - Karahindiba İçeren Detoks Çayı Tarifi


1 litre su içerisine 1 yemek kaşığı karahindiba yaprağı, 1 yemek kaşığı yeşil çay, 1 adet limonun suyu ve 2 çubuk tarçın ekleyerek 3 dakika kaynatmanız yeterlidir. Karışımı süzerek ılık ya da soğuk tercihinize göre gün içerisinde içebilirsiniz.

3 - Ödem Atmayı Sağlayan Detoks Çayı Tarifi

Büyük boy cezvede suyu kaynatın. Kaynamış su içine 1 çay kaşığı biberiye, 13 kiraz sapı, 2 çay kaşığı funda yaprağı, 1 çay kaşığı ısırgan otu ekleyerek 5 dakika demlenmesini bekleyin. Süzerek içebilirsiniz.

4 - Soğuk Olarak İçebileceğiniz Detoks Çayı Tarifi

1 bardak sıcak su içerisine taze rendelediğiniz zencefilden 1 tatlı kaşığı kadar ekleyin. 1 adet limonun suyunu da ekleyerek 3 dakika süre ile kaynatın. Başka bir kapta ise birer tutam maydanoz, dereotu, kereviz yaprağı ve ıspanağı blender ile ezin. Bu karışımın üstüne soğumaya bıraktığımız çayı ekleyerek soğuk detoks çayınız içime hazır olacaktır

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438636/detoks-cayi-ile-saglikli-gunler-icin-4-muhtesem-tarif