Sağlıklı Yaşlanmak mı istiyorsunuz? Bu Önerilere Kulak Verin

Yaşlanmak hem fiziksel olarak, hem de zihinsel olarak büyütülen bir süreçtir. Zihinsel sürecine baktığımızda kişinin kendini sürekli hasta hissetmesi, yetersiz hissetmesi ve belki de ölüme daha yakın hissetmesi gibi duygu durum değişiklikleri ile uğraştığı bir dönem olmaktadır.

Yaşlanmanın fiziksel sürecine baktığımızda ise zamana yenik düşen bedenimiz her geçen gün yaşlanmaya ve hastalanmaya devam etmektedir. Ancak hem zihinsel hem de fiziksel süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmeniz için bazı gıdalardan destek alabilirsiniz. Her an yaşlanan hücrelerinize iyi bakıp sağlıklı yaşlanmayı tercih ediyorsanız size birkaç önerimiz olacak.

Sağlıklı Yaşlanmak İçin Tüketilmesi Gerekenler

Sağlıklı Yaşlanmak İçin Yeşil Çay

Her gün bir fincan yeşil çay tüketmenizi tavsiye ederiz. Yeşil çayda hücresel yıpranmayı engelleyerek yaşlanma karşıtı etki gösterir.

Keten Tohumu Ve Yağlı Tohumlar

Keten tohumu ve yağlı tohumlar omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri yönünden oldukça zengindirler.  Omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri ise beynin, bedenin, saçın ve cildin canlılığını devam ettirebilmesinde büyük öneme sahiptirler.

Yaşlanma Belirtilerini Ortadan Kaldıran Avokado

Avokado vücutta biriken toksinleri etkisiz hale getirerek yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır. Ayrıca parlayan ışıltılı bir cilt için avokadoyu tüketebileceğiniz gibi püre yapıp yüzünüze de sürebilirsiniz.

Zeytin Ve Zeytinyağı

Kalp ve damar dostu zeytin ve zeytinyağı, Kalp ve damarlarda oluşacak hasarların minimum düzeyde olmasına yardımcı olurlar.

Yaşlanma Belirtilerini Azalmak İçin Elma

İçeriğindeki E ve C vitaminleri sayesinde antioksidan özelliğe sahip olan elma, vücutta oluşacak stresin önüne geçerek yaşlanma belirtilerini azaltmakta oldukça başarılıdır. Aynı zamanda elma suyu, hafıza problemlerine karşıda önleyici bir etkiye sahiptir.

Yeşil, Kırmızı Ve Pembe Besinler

Yeşil, Kırmızı ve Pembe besinlerden; Ispanak, lahana, tere, brokoli, domates, greyfrut ve karpuz lutein ve likopen içerir. Bu güçlü antioksidanlar yaşlanmaya bağlı gözlerinizde oluşacak hasarın önüne geçerler. Ayrıca kalp ve damar hastalıklarına karşı da koruyucu etkiye sahiptirler.

Kabak, Balkabağı Ve Havuç

Kabak ve balkabağı, özellikle beta-karoten ve C vitamini sayesinde kansere karşı koruyucu etki gösterir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı korurken, içeriğindeki C vitamini ise cildi besler ve daha parlak bir cilt görünümüne sahip olmanıza yardımcı olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Leke Nedir? Leke Tedavisi Nedir? Nasıl Oluşur?

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438835/saglikli-yaslanmak-mi-istiyorsunuz-bu-onerilere-kulak-verin