Dolgun Yanak Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğuştan dolgun, parlak ve sağlıklı görünen yanaklara sahip olmayan kadınlar için ufak makyaj hile ve teknikleri nelerdir konusu hep merak edilir. Çeşitli makyaj hileleri ve teknikleri uygulayarak dolgun ve gergin görünen diri yanaklar yaratmak mümkün.

Yanak makyajı nasıl yapılır? Yanak parlatıcı makyaj tüyoları nelerdir? Dolgun yanak makyajı uygulamalarında ne tür kozmetik ürünleri tercih etmek gerekir? vb. sorulara açıklık getiren makyaj hileleri ve teknik uygulamalardan bahsetmeden önce, profesyonel makyajda bilinmesi gereken bazı temel noktalar vardır. Öncelikle bu püf noktalara göz atmakta fayda var.

  1. Yüzünüzde arka plana itmek yani bir nevi kamufle etmek istediğiniz bölgeler için normal cilt tonunuzdan 1-2 ton daha koyu renk kozmetik malzeme kullanmak zorundasınızdır.
  2. Yüzünüzde ön plana çıkarmak yani bir nevi vurgulamak istediğiniz bölgeler için normal cilt tonunuzdan 3-4 ton daha açık renk kozmetik malzeme kullanmanız gerekir.
  3. Yüzünüze fondöten ya da BB krem uygulaması yapmadan önce mutlaka ışık yansıtıcı özelliği bulunan, por dediğimiz deri gözeneklerini sıkılaştıran ve cildi neme doyuran nitelikte bir makyaj bazı tercih etmelisiniz.
  4. Cakey look diye tabir edilen ve makyaj uygulamasını başarısız kılan teknik hataya meydan vermemek için renkli ve renksiz kozmetik ürünlerini less is more (az aslında çoktur) prensibi doğrultusunda kontrollü kullanmalı; makyaj, kontürleme veya strobing işlemleri sonrasında makyajı sabitlemeye yarayan fiksatörlerden faydalanmalısınız.

Yanak makyajı nasıl yapılır?

Yanakları vurgulamak ve daha fresh görünmesi için kullanacağımız çeşitli renk ve tonlardaki allıklar sağ ve sol elmacık kemiklerinin üstlerine yukarı yönde 45 derecelik açıyla uygulanır. Uygulama esnasında pigmentleri yutmayan sentetik fırçalar avantaj sağlar. Elmacık kemiklerinin altındaki kemik hattına allık uygulaması yapılmaz; bu bölge istenildiği takdirde, cilt tonundan 1-2 ton daha koyu renkli kozmetik ürünü kullanılarak kontürlenebilir.

Açık renkte, pastel tonlardaki sedefsiz/mat allıklar elmacık kemiklerinin alanlarını büyüterek illüzyon ortaya çıkarırlar. Koyu renk allıklar için ise tam tersi durum söz konusudur. Sedefli/ışıltılı allıklar ise elmacık kemiklerine boyut kazandırılması için ideal seçimlerdir ve kemikleri ileri itme ( fırlatma) efekti verirler.

Yanak parlatıcı makyaj tüyoları nelerdir?

Yukarıda teknik detayları açıklanmış allık uygulaması sonrası elmacık kemiklerinin üst sınırı ve üst göz kapağı arasında kalan bölgeye yoğun aydınlatıcı (highlighter) uygulanır. Bu bölgelerde nispeten yoğun kıvamlı likit aydınlatıcılar, diğer formlarda üretilmiş aydınlatıcılardan çok daha iyi performans sergiler. Yukarı yönde 45 derecelik açıyla uygulanan fırça tekniği bu bölgede de yüz güldürücü sonuçlar verir.

Elmacık kemikleri üzerinde, hafif fırça darbeleriyle allık üzerine geçilecek aydınlatıcılar pudra ve krem formunda tercih edilebilir. Kullanılan allık krem formunda bir ürün ise, yine formülasyonu kendisine benzeyen bir aydınlatıcı tercihi isabetli olacaktır.

Dolgun yanak makyajı uygulamalarında ne tür kozmetik ürünleri tercih etmek gerekir?

Dolgunluk efekti yaratmak için

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3438896/dolgun-yanak-makyaji-nasil-yapilir