Seyahat Ederken Çantanıza Almanız Gerekenler

Seyahat etmek herkesin mutlaka tüm yıl boyunca en büyük hayallerinden biridir. Seyahat etmenin özgürlüğünü, keyfini bir kez yaşayan bir insan bundan bir daha asla kopamayacaktır. Seyahat sırasında rahat etmeniz ve ufak problemlerle canınızın sıkılmaması için iyi bir seyahat çantası hazırlamanızda her zaman fayda olacaktır.

Seyahat çantası içindekiler özellikle kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şeylerden oluşmalıdır. İçerisinde günlük kişisel bakımınızı sağlayacak eşyalara ağırlık verirseniz seyahat sırasında bu gibi küçük ayrıntıları düşünmek zorunda kalmazsınız ve ufak sorunlar canınızı sıkmayacaktır.

Seyahat çantanızı mümkün olduğunca hafif eşyalarla doldurmanız seyahat süresince daha rahat ve konforlu olmanızı sağlayacak, sizi daha az yoracaktır. Bu sayede seyahat sürecinden keyif alma oranınız mutlaka artacaktır.

İyi Bir Seyahat Çantasında Neler Olmalı?

Seyahat çantanızı hazırlarken mümkün olduğunca minimal tutmakta her zaman fayda olacaktır. Gittiğiniz yerlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz şeyleri yanınıza almazsanız da sorun olmaz ve hatta çantanızda açılan yere daha önemli ihtiyaçlarınızı alabilir ve çantanızı hafifletmiş olursunuz. Seyahat çantası listesi hazırlarken kişisel bakım ürünlerinize öncelik vermeniz doğru olacaktır. Kimse seyahat sırasında bakımsız ve kötü kokmak istemez. Öncelikle kişisel bakım ürünlerinizi bir kenara eksiksiz ayırın ve sonrasında iç çamaşırlarınıza öncelik tanıyın. Her gün için ayrı bir çamaşır almakta fayda olacaktır. Bu sizi daha temiz ve rahat hissettirecektir. Birkaç t-shirt işinizi mutlaka görecektir, yıkayıp tekrar kullanma olasılığınız olacaktır. Rahat ve hafif, sizi sıkmayacak giysileri tercih ederseniz konforlu bir süreç geçirirsiniz. Dar kıyafetlerden uzak durmakta fayda olacaktır.

Mini hijyen ürünlerini tercih edebilirsiniz

Eğer uçak yolculuğu yapacaksanız hava alanlarında sıvı limitline yönelik katı bir uygulama var. Ayrıca saç spreyi, saç köpüğü gibi ürünler için de belli bir kısıt koyuyorlar. Ancak kolay çözümü var. Artık birçok kozmetik markası seyahat tipi ürünler üretmekte. Bu mini hijyen ürünlerini edinerek seyahatinizi hem daha kolay hale getirebilir hem de çantanızdaki yer kullanımını azaltabilirsiniz.

Ayakkabı yanına terlik

Ayakkabı seçiminiz seyahat çeşidinize göre değişebilir. Eğer bir iş seyahatiyse zaten resmi ayakkabılar tercih edeceksinizdir. Gezi amaçlı keyfi seyahatiyse daha günlük ayakkabılar tercih edeceksinizdir. Ancak her zaman "+1 Rahat" kuralını işletin. Mutlaka giyeceğiniz ayakkabıdan bir kat daha rahat bir opsiyonu yanınıza alın. Mesela iş seyahatlari için bu spor ayakkabı olabilirken, gezmek için gittiğiniz yerlerde özellikle yaz aylarıyla bir çift terlik emin olun günü kurtarabilir.

Seyahat Şeklinize Göre Çantanızı Hazırlama Şekliniz de Değişir

Seyahat tipinize göre yanınıza alacağınız materyaller de değişiklik gösterecektir. Seyahat çantası nasıl hazırlanır diye düşünürken öncelikle olarak seyahat tipinize göre yola çıkmanız gerekir. Doğa yürüyüşlerinin bol olacağı bir seyahatte hazırlayacağınız çanta içeriği ile şehir gezmesi yapacağınız bir seyahatin çanta içeriği farklı olacaktır. Belki de bir tatil köyünde dışarı hiç çıkmadan bir tatil yapacaksınız. Bu nedenle öncelikle seyahat çantanızı hazırlamadan önce seyahat şeklinizi iyi belirlemekte büyük fayda olacaktır.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3439051/seyahat-ederken-cantaniza-almaniz-gerekenler