Emine Erdoğan'dan Salda Gölü Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alan Salda Gölü ve çevresine ziyarette bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalesinin yapıldığı bilinen göl için hem ziyaret hem de kontrol yapan Erdoğan, göl için açıklamalarda da bulunduğu.

Salda Gölü Millet Bahçesi Projesinde

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Millet Bahçesi projesi kapsamında düzenlemeye alınan Salda Gölü, hem çevre düzenlemeleri ile hem de yeni yapısal düzenleme ile hazırlandı. Bakan Murat Kurum ile bölgeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından da bölgenin durumu değerlendirildi.

Gölüm hem son durumu hem de öncesi halini gösteren fotoğrafları incelendi. Yapılan inceleme sonrasında açıklamalarda bulunan Erdoğan, hem çok duygulandığını hem de çalışmaları çok beğendiğini açıkladı. Önyargılara rağmen beklenmedik şekilde güzelleştirildiği görülen göl ve çevresinden oldukça memnun kaldıklarını açıklayan Erdoğan için bir de sürpriz vardı.

Burdur Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi tarafından tedavi altına alınan bir pelikanın da göle bırakılması sağlandı. İyileştirilen pelikanın Emine Erdoğan ve beraberindeki heyetle beraber doğal yaşamına uğurlandığı açıklandı.

Proje kapsamında çalışmaların devam edeceği de açıklanırken, çöpler ve atıklar için yeni düzenlemeler yapılacağının da vurgusu yapıldı. Projeyle bizzat ilgilendiğini belirten Bakan Kurum, 184 metre derinlikteki gölün doğallığının bozulmaması için her türlü önlemi alacaklarını açıkladı.

Bakınız: Salda Gölü’ne Yapılması Düşünülen 31 Temmuzda İhalesi Yapılacak Millet Bahçesi Projesine Tepki!

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3439075/emine-erdogandan-salda-golu-ziyareti