Göz Tansiyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler-1

Gözler son derece önemli ve hassas organlar arasında yer almaktadır. Gözlerde yaşanan sorunlar hayatı derinden etkilemektedir. Gözde yaşanan sorunlar arasında göz tansiyonu da yer almaktadır.

Göz Tansiyonu Nedir?

Görme kayıplarına neden olabilen glokom nedir sorusunun yanıtı, göz içindeki sıvı basıncının görmede önemli yeri olan göz sinirine zarar verecek düzeyde olmasıdır. Bu durumda ortaya çıkan göz tansiyonu çok ağır sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Dünyada kalıcı görme kaybına en fazla neden olan hastalık glokomdur.

Glokom Belirtileri Nelerdir?

 

Göz ile ilgili glokom belirtileri nelerdir sorusu son derece önemlidir. Son derece sinsi bir şekilde ilerleyen bu hastalık görme kaybına neden olduğu için dikkatli olunması gereken bir hastalıktır. Düzenli olarak glokom ölçümü yaptırmak hastalığın ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Glokom Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Glokom teşhisi konulan kişiler için Glokom tedavi edilir sorusu önem kazanmaktadır. Göz tansiyonu nedeniyle gerçekleşen görme kaybı geri döndürülemezdir. Sadece görme kaybının ilerlemesi durdurulmak istenmektedir. Tedavi konusunda görme kaybının durumuna göre ilaç tedavisi, cerrahi tedavi ya da lazer tedavisi uygulanabilmektedir.

Göz sağlığını tehdit eden rahatsızlıklar arasında yer alan glokomu ciddiye alınması gereken bir konudur. Bu konuda düzenli bir şekilde ölçüm yaptırılması son derece kritik bir öneme sahiptir ve ihmal edilmemelidir.

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3440913/goz-tansiyonu-hakkinda-bilmeniz-gerekenler-1