Pokemon Sword And Shiled Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pokemon fırtınası gerek oyunlarıyla gerekse de animesiyle ülkemizde ve tüm dünyada büyük yankılar uyandırmaya devam ediyor. Pokemon Go oyununun tüm dünyada etkileri hala sürerken firma, yeni Pokemon Sword and Shield oyunuyla da bu alandaki iddiasını sürdürmeye devam edecek gibi duruyor.

2019 senesinin son aylarına doğru Nintendo Switch tarafından desteklenerek çıkacak bu yeni Pokemon oyunları yepyeni özellikleri de beraberinde getirecek. Bu yazıda Pokemon Sword and Shield hakkında derlenen detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Pokemon Sword and Shield Oyun Evrenleri

Pokemon Sword and Shield iki farklı oyun olarak karşımıza çıksa da benzer nitelikteki özelliklere sahip olarak piyasaya çıkacak. Galar Bölgesi adı verilen alanda geçen oyunun hikayesinde insanlar ve Pokemonlar iç içe kenti ve bölgeyi geliştirmek adına çeşitli aktivitelerde bulunacak.

Oyunun kendine has evreninde geçecek olan hikayede çeşitli Gym alanları ve farklı Pokemon türleri de yer alacak. Yapılan açıklamalar ışığında oyunlarda tam üç adet yeni Pokemon da oyunculara tanıtılacak. Oyuncular bu üç yeni Pokemon’dan birini seçtiğinde oyun başlamış olacak ve bu yeni karakterler oyuculara eşlik edecek. Çimen, ateş ve su türünden gelen bu üç yeni karakterler farklı özelliklere sahip sevimli Pokemonlar olarak karşımıza çıkıyor. 

Pokemon Sword and Shield Yeni Rakip, Takım ve Eşyalar

Pokemon Sword and Shield hakkında yapılan son açıklamalar ve güncellemelere göre oyunda farklı takımlar ve rakip takımlar yer alacak. Özellikle Bede ve Marnie takımları oyuncuların rakipleri arasında dikkat çekiyor.

Bede, sportif bir Pokemon eğitmeni, Marnie ise punkçı kişiliği ile isyancı bir karakteristik özellik çizen Pokemon holigan grubu başkanı olarak karşımıza çıkıyor. Galar Weezing ve Hangry Pokemon olarak adlandırılan iki yeni ve farklı Pokemon türü de oyun hakkında yayınlanan son video ile görücüye çıktı. Bu iki yeni karakterin oyunun maskotu olabileceği de düşünülüyor.

Tüm bu yeni karakterlerin yanı sıra Room Service ve Eject Pack denilen iki yeni eşya da oyunun yeni videosunda tanıtıldı. Room Service özelliği ile Trick Room kullanılarak rakip olan Pokemonun hızı düşürülebiliyor. Eject Pack ise statları düşmüş olan Pokemon’un iyileşmesine yardımcı oluyor. Bu iki yeni özellik sayesinde şampiyonluk yarışlarının daha çekişmeli geçmesi planlanıyor.

Pokemon Company son olarak Ekim ayında Londra’da bir Pokemon mağazası açacağını da duyurdu. Oyunun lansmanının da yine bu yeni mağazada yapılacağı konuşuluyor. Mağaza da ayrıca Pokemon peluşları ve figürleri de yer alacak.

- OKU HABER, Oyun Dünyası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3440931/pokemon-sword-and-shiled-hakkinda-bilmeniz-gerekenler