MEB Öğretmenleri 15 Temmuz Anısına 1100 Km Bisiklet Sürecek

15 Temmuz Anısına 1100 Km Pedal Çevirecekler.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü anısına düzenlenen etkinlik 9 Temmuz 2019 tarihinde başlamış olup; Konya'dan İstanbul'a ulaşmayı amaçlamaktadırlar. Ankara'da MEB genel merkezini ziyarette bulunan öğretmenler, yolda kendilerine katılan onlarca sivil ve öğretmenin olduğunu belirttiler.

 

15  Temmuz'u simgeleyen Şehitler Köprüsüne ulaşmayı hedefleyen öğretmenler, bu defa derslerini sınıf içerisinde değil; dışarıda, hayatın içinde vermek istediklerine dikkat çektiler.  Konya'dan yola çıkan öğretmen grubu günden güne artan bir kalabalık ile Şehitler Köprüsü'ne doğru ilerliyorlar.

 

Öğretmenler, MEB'de görüşme sağladıkları Bakan Yardımcısı Safran ile görüşmelerinin çok güzel geçtiğini, kendilerini ağırlamaktan memnun olduklarını belirttiler. Konya'dan çıkan grubun uğrak adresleri Kulu, Kazan, Polatlı, Çifteler, Afyon, Eskişehir, Bilecik, İzmit ve İstanbul olmak üzere planlanmış durumda olup; öğretmenlerimiz bu güzergahta kendilerine katılacak katılımcıları da beklediklerini ifade etmektedirler.

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3440997/meb-ogretmenleri-15-temmuz-anisina-1100-km-bisiklet-surecek