2019 İMDB Puanı Yüksek 5 Film Önerisi

2019 yılında imdb puanı yüksek olan 5 film listesini sizlere sıralamak istedik. Bu filmler oldukça beğenilen ve takip edilen filmlerden oluşacak. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ettiğimiz ve izlediğimiz filmlerdir. İmdb puanlarını 7.0 ve üzeri olarak paylaşmak istedim, çünkü gerçekten filmin imdb puanı fark yaratıyor ve kaliteli olduğunu gösterebiliyor.

1- Yenilmezler 4 Son Oyun (Avengers 4 Endgame)

Yönetmen: Joe Russo - Anthony Russo
Yayın Tarihi: 01 Mayıs 2019
İMDB Puanı: 8.6
Süre: 181 dakika
Tür: Bilim Kurgu

Özet: Dünya’da insanların yarısı yok olmuştur. Aynı zamanda Avangers ekibinin de yarısı kalmış ve dünyanın sonu gelmek üzeredir. Demir Adam ise uzayda nebula ile uzay boşluğunda sürüklenmektedir. Bu boşluktan kurtulmanın tek yolunu keşfetmeyi bulmaları lazımdır ve yeni bir kahraman da onlara katılarak aksiyon dolu sahneler başlayacaktır.
Marvel filmleri bildiğiniz gibi güzel filmlerden oluşuyor ve bu film de izlemeye değer güzel bir film.

2- İstilacı Zim Karanlık Tehdit (Invader Zim Enter the Florpus)

Yönetmen: Jhonen Vasquez
Yayın Tarihi: 16 Ağustos 2019
İMDB Puanı: 8.1
Süre: 71 dakika
Tür: Animasyon

Özet: Uzaylılar tarafından tehdit altında olan bir Dünya ve uzaylıların gönderdiği ajan Dib Membran uzaylılar için bir takım işler gerçekleştirmek isteyecektir.
Buna izin vermeyecek olan tek kişi vardır oda Zim karakteridir. Animasyon filmleri pek tercih etmeyenler için bile bu film izlemeye değer oldukça başarılı bir Animasyon filmi...

3- Rocketman 2019

Yönetmen: Dexter Fletcher
Yayın Tarihi: 31 Mayıs 2019
İMDB Puanı: 7.6
Süre: 121 dakika
Tür: Dram

Özet: İngiliz kökenli Elton John’un hayatını konu eden filmde Elton John’un gençliği ve müzik akademisine nasıl girdiği anlatılmaktadır.
Pek hayli zor zamanlar geçirdiğini söylemek doğru olur, ayrıca ortaklığı olan Bernie Taupin ile aralarındaki bağlar ve anlaşmazlıkları da detaylı şekilde izleyebiliyorsunuz.
Belgesel tadında bir filmdir, Elton John hayranlarını sevindirecek nitelikte güzel bir 2019 dram filmi diyebiliriz.

4- John Wick 3 Parabellum

Yönetmen: Chad Stahelski
Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2019
İMDB Puanı: 7.8
Süre: 131 dakika
Tür: Aksiyon

Özet: Başrolde Keanu Reeves oyunculuğu ile harikalar yaratmaya devam ediyor. Oldukça başarılı ve izlemeye değer bir film olduğunu söyleyebilirim. 2019 yılının en aksiyonlu filmleri arasına ismin yazmış bir filmdir. John Wick aksiyon dolu macerasına devam ederken bu kez başına konan 14 milyonluk ödülden kaçarken Ninjalar ile savaşmak zorunda kalacak. Katillerin John Wick’in kellesini istiyor fakat o ölmemek konusunda bir hayli kararlı.

5- Aladdin

Yönetmen: Guy Ritchie
Yayın Tarihi: 24 Mayıs 2019
İMDB Puanı: 7.3
Süre: 128 dakika
Tür: Fantastik

Özet: Yıllardan bu yana Aladdin karakterini Animasyon filmlerden ve çizgi filmlerden hatırlarsınız. Bu sefer filmde Aladdin gerçek karakter ile oynanıyor ve oldukça başarılı oyuncu kitlesiyle kaliteli bir film oluşturmuşlar diyebiliriz. Oyunculardan Will Smith, komik ve harika oyunculuğunu bu filmde de hayranlarına taşımış.

- OKU HABER, Kültür & Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441216/2019-imdb-puani-yuksek-5-film-onerisi