Girişimci Yazılımcı Gençlerin Emekleri Sömürülüyor

Yaşadığımız dönemin bir gerçeği olan katma değeri yüksek teknoloji üretimi konusunda ülkemizin yaşadığı problemler herkesin bildiği bir gerçek. Ekonomi uzmanları artık ağır sanayi yada tarım ile değil yazılım dünyasında yapacağımız atılımlarla değişen dünyaya ayak uydurabileceğimizi söylüyor.

Ülkemizde bu açığı gören ve 2 yıl boyunca hem yazılım dili öğrenip hem de geliştirdikleri bir yazılım ile Sosyal İletişim Uygulaması geliştiren 3 üniversite öğrencisi yazılımcı gençler büyük idealleri peşinde koşarken önlerine çıkan gerçekle şok oldular.

2 Yılda Geliştirdiler 3 Kuruşa Satmak İstemiyorlar

Geliştirdikleri Sosyal İletişim Uygulaması için yatırımcı arayan gençlerin kapısını fırsatçı sermaye sahipleri çalmış. Siz öğrencisiniz buraya kadar iyi iş çıkartmışsınız. Size 20 bin TL vereyim uygulamanın kaynak kodlarını bana vererek tüm haklarınızdan vazgeçin demiş.

Bir İş Adamı 20 Bin TL Teklif Etti

Bu teklifle adeta tüm hayalleri yıkılan gençler 2 yıl üzerinde gece gündüz çalışıp geliştirdikleri uygulamayı 20 TL gibi komik bir ücrete vermek istemiyor doğal olarak.

Gençler İsyanını Bir Video Çekerek Duyurdu

https://youtu.be/L8Wb-1lbYqc

Son günlerde tasarladıkları sosyal platform uygulaması, diğer benzer mecralara göre uyguladığı farklı politikalarla ve kadına yönelik siber zorbalığa karşı duyarlılık sayesinde kısa sürede dikkatleri üzerine çekti.

Yazılımcı Gençlere Haluk Levent'te Destek Verdi

Yıllarca emek vererek ortaya çıkardıkları bu uygulamayı çıkarmanın hayalini kuran gençler tarafından, sosyal medya ortamına aktarılan bu satın alma teklifi ve gerçekleşen diyaloglar #sakınsatmayınçocuklar hashtag' i altında Haluk LeventSefa KındırSüha Derbent gibi birçok ünlü ismin ve sosyal medya kullanıcılarının büyük desteğiyle ülke gündemine yerleşti.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441265/girisimci-yazilimci-genclerin-emekleri-somuruluyor