Aslı Erdoğan: Biz Kürtlerden Nefret Etmeye Koşullandırıldık

Terör örgütü lehinde propaganda yaptığı için kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yayın danışma kurulu üyesi olan Aslı Erdoğan, Terör örgütü bağlantısından dolayı 19 Ağustos 2016 yılında tutuklanmış ve 5 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Aslı Erdoğan: Biz Kürtlerden Nefret Etmeye Koşullandırıldık dedi.

Aslı Erdoğan: Kürtlerden Nefret Etmeye Koşullandırıldık

[caption id="attachment_184324" align="alignnone" width="800"] Kürtlerden Nefret Etmeye Koşullandırıldık[/caption]

Cumhurbaşkanına hakaretten dolayı tutuklanan ve 5 ay cezaevinde kalan ve serbest bırakıldıktan sonra Almanya'nın Frankfurt kentinde yaşamını sürdürmeye devam eden muhalif yazar Erdoğan Belçika da yayınlanan Le Soir gazetesinde konuştu. "Bizler, okula girişten itibaren Kürtlerden nefret etmeye koşullandırıldık" dedi.

Aslı Erdoğan, neden tüm Türkiye'nin yalnızca bir kimlik olarak Kürtlere karşı olduğunu anlatırken bu sözleri sarf etti. Daha sonra sözlerine; "Türkiye aşırı bir milliyetçilik içerisinde yaşam sürüyor. Bu nedenden ötürü sporcular, aydınlar ve sıradan vatandaşların hepsi hükumeti destekliyor" diye devam etti.

Mustafa Safran: Bir Zavallı'nın Zırvaları

[caption id="attachment_184327" align="alignnone" width="1240"] Mustafa Safran: Bir Zavallı'nın Zırvaları[/caption]

Tabi ki Türkiye de bu sözlere yanıtsız kalmadı.

Özellikle Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Mustafa Safran; "Türklere okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesi öğretiliyor" diye sözler sarf eden Aslı Erdoğan'a Türkiye düşmanı diyerek tepki gösterdi. Mustafa Safran; "Türkler ve Kürtler aynı okullara gidip aynı dersleri görüyorlar. Yan yana oturdukları sıra arkadaşlarına birbirlerinden nefret etmeyi mi öğretiyoruz yani? Bu tek kelimeyle zırva. Böyle zamanlarda parlatılmış bir zavallının zırvaları. Yazık.. Çok Yazık.. dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Son dakika: Barış Pınarı Harekatına Ara Verildi

 

 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441277/asli-erdogan-biz-kurtlerden-nefret-etmeye-kosullandirildik