Yılın Hava Limanı Ödülünü İstanbul Havalimanı Aldı

International Airport Review dergisi tarafından düzenlenen Reader’s Choice 2019 ödülünde okuyucuların yaptığı oylama neticesinde Yılın Havalimanı İstanbul Havalimanı seçildi.

Reader Choice 2019 yarışmasında ödül kazanan İstanbul Havalimanı yarışmaya dahil olan Changi, Sydney, Copenhagen, Hong Kong International, London Heathrow, Dubai International ve Vancouver International gibi birden fazla havalimanını ardında bırakarak ödülün sahibi oldu.

Yılın Havalimanı, İstanbul Havalimanı Seçildi

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=ZBUgbV0Cd3E[/embed]

İngiltere’nin International Airport Review dergisi havacılıktan yolcuların deneyimlerine ve havaalanlarının teknolojilerinden tasarımlarına kadar her konuyla ilgili haberler sunan bir dergi ve 30 binden fazla okuyucusu bulunuyor. Derginin düzenlediği yarışmada İstanbul Havalimanı ödül aldıktan sonra havalimanının yetkilileri de açıklamalarda bulundu.

Airport of the Year seçilen İstanbul Havalimanı’nın CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu yaptığı konuşmada, işlerini doğru yapmalarının göstergesi olarak bu ödülü aldıklarını belirtti. Samsunlu, ülkemiz için gurur ve dünya içinde örnek olmanın sorumluluğunu taşıyarak gelecek zamanda ülkemize daha birçok ödül getirmeyi istediklerini sözlerine ekledi.

İstanbul Havalimanı’nın mimarisi, güçlü alt yapısı ve üst düzeydeki teknolojisi üzerine de konuşan İstanbul Grand Airport CEO’su, ilk yılda aldıkları bu ödülü uluslararası anlamda ülkemize kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını da ifade etti.

İstanbul Havalimanı, dünyanın en büyük havalimanı oluşu ve 76,5 metrekarelik geniş bir alana yapılmasıyla da dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir: Uçak Mühendisliği Nedir? Uçak Mühendisliği Okumak İsteyenlerin Bilmesi Gereken 5 Şey

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441337/yilin-hava-limani-odulunu-istanbul-havalimani-aldi