Tırnak Bakımında Yeni Trendler - 5 Ayrı Moda Bir Arada

Hepimizin en çok özen gösterdiği ve bakımlı olmasını istediğimiz ellerimizin daha iyi gözükmesi için şüphesiz ki tırnaklarımızın iyi gözükmesi gerekiyor. Klasikleşmiş manikür ve oje modellerinin yanı sıra artık birçok yeni yöntem daha güzel ve şık tırnaklar için kolaylıkla evde ve güzellik merkezlerinde uygulanabiliyor. Gelin bunları yakından inceleyelim.

Oje modelleri nelerdir?

Glitter Modası

Tırnak Bakımında Yeni Trendler listemizin ilk sırasında Glitter Modası yer almaktadır. Artık tırnaklara renk ve ışıltı katmak çok moda! İçinde glitter taneleri, sim ve parıltılar bulunan ojeleri satın alarak ister evde istediğiniz zaman, isterseniz de “nail studio” adı verilen güzellik atölyelerinde tırnaklarınıza ışıltı katabilirsiniz. Genellikle 1 ya da 2 tırnağa uygulanan bu glitter ojeler tırnakları daha bakımlı ve enerjik gösteriyor.

Oje modelleri: Glitter

Kalıcı Oje Kolaylığı

Tırnak Bakımında Yeni Trendler listemizin ikinci sırasında Kalıcı oje Modası yer almaktadır. Günlük işler arasında oje sürmeye vakit bulamayanlar, mesajlaşmak için dakikalarca ojelerinin kurumasını bekleyenler  ve “kenarlara taşırmadan oje nasıl sürülür?” diyenler için harika bir haberimiz var. Kalıcı ojeler artık neredeyse adım başı sıklıkta bulabileceğimiz bakım ve güzellik merkezlerinde yapılmaya başlandı. Dayanıklılığı 2-3 hafta olan bu uygulamanın en güzel yanı kurutma işleminin uygulama sonrasında sonlanması ve herhangi bir bulaşma ya da bozulma olmaması. Uygulamanın fiyatı 40-150 TL arasında değişmekte ve artık birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Elbette bu uygulamanın kendine özgü oje çıkarma yöntemleri de bulunmakta.

Oje nasıl sürülür?

Nude Tonlar

Tırnak Bakımında Yeni Trendler listemizin üçüncü sırasında nude ton Modası yer almaktadır. Özellikle son yıllarda nude olarak adlandırılan “ten rengine yakın” renklerin modası bir hayli arttı. Elleri her zaman yeni bakımdan çıkmış gibi gösteren bu renkler adeta temizliği ve sadeliği temsil ediyor. Ojelerinizdeki ufak yıpranmaları da belli etmemesi en güzel yönlerinden biri. Ten renginize göre geniş bir renk skalasına sahip olan bu tonlara bakmadan geçmemenizi tavsiye ederiz.

Oje modelleri: Nude tonlar

Protez Tırnaklar

Tırnak Bakımında Yeni Trendler listemizin dördüncü sırasında protez tırnak modası yer almaktadır. Zaman zaman yorulan ve yıpranan tırnaklarınızın daha iyi gözükmesini ister miydiniz? O zaman protez tırnakları denemenizi öğreniriz. Takma tırnak gibi sağlıklı ve canlı duran ancak takma tırnak gibi tırnaklarınızı yormayan bu yöntem istediğiniz zaman takıp çıkartılabiliyor. Akrilik tekniğiyle yapılmış protezler tırnaklarınıza özel yapıştırıcılar ile yapıştırılıyor ve istediğiniz uzunluğa kadar kısaltılabiliyor. Manikür, protez tırnak ve kalıcı oje üçlüsünün harika bir görünüme sahip olacağından hiç şüphemiz yok!

Oje modelleri: Protez tırnak

Bakınız: Cilt Bakımında 7 Altın Kuralı Uygulayın

- OKU HABER, Kadın Modası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441338/tirnak-bakiminda-yeni-trendler-5-ayri-moda-bir-arada