Türkiye'nin En Popüler Ambalaj Şirketi Dizayn Pack ABD Pazarı'na Adım Atıyor!

Türkiye'nin ambalaj sektöründeki dev firmalarından birisi olarak bilinen Dizayn Pack; faaliyetlerini genişleterek ABD ve Kanada'ya girmeye karar vermiştir. Bu konu hakkında Dizayn Pack Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çiftçioğlu birtakım açıklamalarda bulunmuştur. Çiftçioğlu; ABD'deki fabrika yatırımı fizibilitesi konusunda ABD ile anlaşmaya vardıklarını açıklamıştır. Buna göre, üretimin ana bölümü Türkiye'de olacaktır. Üretimin tamamlanmasının ardından ABD'ye gönderim yapılacaktır. Ancak, acil üretimlerin ise ABD'de olması planlanmaktadır.

Çiftçioğlu; ABD'de fabrika açma fikrinin kendisinde üniversite yıllarından beri olduğunu ifade etmiştir. ABD'de ofis açtıklarını ifade eden Çiftçioğlu; kendilerine koydukları ciro hedefini gerçekleştirdikleri takdirde oraya ileri uydu fabrika açacaklarını ifade etmiştir.

Dizayn Pack ABD'deki Şirkete Türkiye'den Eleman Götürülecek!

Çiftçioğlu; Türkiye merkezli şirketlerinin faaliyetinde hiçbir aksama olmayacağını, önceliğin yine buraya verileceğini, zaten ABD'deki ürünlerinin üretiminin Türkiye'de yapılacağını ifade etmiştir. Bu noktada, planlarından birisinin ABD'deki şirkete Türkiye'den eleman götürmek olduğunu da söylemiştir. Türkiye'den ABD'ye gidecek elemanların oradaki ABD'lileri eğiteceğini ifade eden Çiftçioğlu; ABD'nin uzak olmasına rağmen o pazardan muhakkak yararlanmak istediklerini belirtmiştir.

Buna ek olarak, Çiftçioğlu; farklı bir sorundan bahsetmiştir. Çiftçioğlu; mühendise ihtiyaç duymadıklarını ancak teknik eleman ihtiyaçlarının hızla arttığını dile getirmiştir. Çiftçioğlu'na göre meslek liselerinden yetişen eleman sayısı bir an önce arttırılmalıdır. Cari açığa pozitif yönde etkisi bulunan ambalaj sektörünün kendileri tarafından daha da geliştirileceğini ifade etmiştir.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441397/turkiyenin-en-populer-ambalaj-sirketi-dizayn-pack-abd-pazarina-adim-atiyor