Aşka Bir Başka Baktıracak 10 Aşk Filmi

Bu zamana kadar izlediğiniz tüm aşk filmlerini unutturacak, Aşka Bir Başka Baktıracak 10 Aşk Filmi konusunda bilgi alarak siz de hem romantizmle buluşacak hem de kaliteli içerikler izlemeyi siz de istiyorsanız eğer bu liste tam size göre.

Aşka Farklı Baktıracak 10 Aşk Filmi

Halk arasında sıklıkla Kasım da aşk başkadır diye konuşulur. Sonbaharın gelişi, yaprakların sararıp dallarından ayrılmasıyla hepimizin içinde kıpırtılar olur. İşte bu aşkın habercisidir. İşte böyle zamanlarda illaki sinemaya yolunuz düşecektir.

Sinemaya yolunuz düştüğünde, klasik aşk filmlerini unutun. Sizlere yeni aşkınızla izleyeceğiniz, Aşka bir başka baktıracak 10 Aşk Filmi konusunda bilgi vermek istiyoruz. Okumaya devam edin.

1- Bin-jip, 2004

[caption id="attachment_186252" align="alignnone" width="1280"] Bin-jip, 2004[/caption]

Tabiki film listemizin en başında Güney Kore yapımı olan bu film yer alacak. Sadece aşkı değil de Güney Kore ye ait kültürü de anlatan bu filmde modern hayatın ilişkiler üzerindeki etkisini, yalnızlık ve neyin gerçek ya da neyin hayal olduğunun kişiden kişiye göre değişebildiğini gözler önüne seren bu film Kim-ki Duk’un imzasını taşımaktadır. Sizi bambaşka alemlere götürecek olan Bin-jip’in IMDb puanı da 8 dir.

2- Submarine, 2010

İki çocuğun olgun bir şekilde aşklarını anlatan Submarine, ortaokul çağında olduğunu tahmin ettiğimiz çiftte, kız, erkeğe sürekli trip atmaktadır. Bu nedenle klasik bir aşk filmi gibi görünse de filmde yer alan aile ilişkileri, boşanmanın çocuklar üzerindeki etkisizinde işlendiğini göreceksiniz. Türkiye de Denizaltı adıyla yayınlanan bu filmin IMDb puanı ise 7.3 dur.

3- Before Serisi, 1995 - (Efsane Bir Aşk Filmi )

1995 yılından beri kaliteli romantik aşk filmleri arasında yer alan Before Serisi, üç ayrı filmden oluşmaktadır. Before Sunrise, Before Sunset ve Before Midnight adlı üç ayrı filmden oluşan bu seriyi Richard Linklater yönetmiştir. Celine ve Jesse’in ilk tanıştıkları ergen zamanlarından yetişkinlik zamanına kadar geçirdikleri değişimi ele almakla yetinmeyerek Avrupa’nın en güzel şehirlerinin de tanıtımını yapmıştır. Romantizmin doruğuna varacağınız bu filmin IMDb puanı 8 dir.

4- On Body and Soul, 2017

Kış temalı film izlemeye basılanlar için romantik-dram türünde olan On Body and Soul filmi 2017 yılında vizyona girmiştir. Türkiye de ise Beden ve Ruh adıyla yayınlanan filmin ilk sahnelerinde ekranlarda gösterilen geyiklere anlam veremeseniz de o geyikler aslında romantik çiftimizin rüyasını temsil ettiğini anlayacaksınız. Soğuk kanlı olan ve kimseyle konuşmayan Maria, Endre ile aynı rüyayı görmesi üzerine alevlenen aşkını anlatan bu filmi umarım beğenirsiniz. İzleyenleri tarafından beğenilen filmin IMDb puanı 7.6 dır.

5- Black, 2005

Aslında dram-aile kategorisinde yer alan bu filmi listemize alarak hata yaptığımızı düşünseniz de yanılıyorsunuz. Sanjay Leela Bhansali’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Hint yapımı bu efsane dizi de her ne kadar hayata tutunmaya çalışan görme ve işitme engelli Helen in hayat hikayesi anlatılsa da filmde aşkın en duygusal haline de tanık olabilirsiniz.

6- Shape Of Water, 2017

Türkiye de Suyun Sesi adıyla yayınlanan bu film, dram-gerilim türünde değerlendirilmektedir. Film de bu kez yabancı insanüstü bir yaratığa aşık olan işitme engelli Eliza’nın aşkı için mücadele etmesine tanıklık edeceksiniz. Tabi sizlere en başında klasik aşk filmlerini unutun demiştik. Bu filmde de fantastik aşkın hikayesini göreceksiniz. Aşkın her zaman umut vaad ettiğine bizi inandırmaya çalışan kaliteli romantik filmler listesinde yer almaya hak kazanan bu film başarılı sinematografiye sahiptir.

7- Sen Aydınlatırsın Geceyi, 2013

Bu ana gelene kadar size hep yabancı film önerdik. Romantik filmler arasında hiç mi güzel Türk filmi yok dediğinizi duyar gibiyiz. Onur Ünlü’nün yönetmen koltuğunu üstlendiği dram-fantezi türündeki bu film, siyah beyaz film hayranları için muhteşem bir seçenek olacaktır. Cemal ile Defne’nin aşkının etrafında var Olmanın dayanılmaz hafifliğini izlerken yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda “İnsan Endişeden Yaratılmıştır” sözüyle varoluşsal kaygısı sizlere yaşatacak olan bu filmin IMDb puanı 8 dir.

8- 303, 2018

Unutulmaz diyaloglara sahip olan bu film, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer aldı bile. Bu Alman yapımlı filmde, Before serisine benzer şekilde, Avrupa’nın şehir mimarisinin güzelliğine de şahit olabilirsiniz. 303 filmi, otostop çekerek gezen ve kendini bulmaya çalışan Jan’ın bu arayışının Jule’i bularak noktalanmasıyla sonuçlanan bir filmdir. Eğer, sorgulamayı ve yol almayı seven biriyseniz bu film tam size göre.

9- Lost in Translation, 2003

Bağımsız sinema kategorisinde yer alan bu film Oscor da bir çok ödül alan bu film Türkiye de “Bir Konuşabilse” adıyla gösterime girmiştir. Eşiyle iletişim problemi yaşayan Charlotte, kaldığı otelde Bob Harris ile karşılaşınca, aralarında olan yaş farkına rağmen ortak yanları üzerine kurulu olan aşkı anlatan bu film yalnızca bir aşk filmi değildir. IMDb den 7.7 puan alan bu film en iyi romantik filmler arasına girmeyi başarmıştır.

10- Her, 2013

Aşka Bir Başka Baktıracak 10 Aşk Filmi Arasında yer alan Her filminde, bu kez yapay zeka ve teknolojiyle buluşmaktadır. Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Joaquin Phoenix’in hayat verdiği bu film de Theodore Twobly’in bu kez insanla değil robotla ilişki kurmaktadır.

Robotla yaşadığı aşk ilişkisi bizlere yakın zamandaki aşkların nasıl olacağı konusunda düşündürmektedir. IMDb’den 8 puan alan bu film en iyi özgün senaryo Oscar’ı dahil olmak üzere pek çok ödüle layık görülmüştür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Önümüzdeki Günlerde Vizyona Girecek Filmlerin İzlemeniz Gereken 7 Fragmanı

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441477/aska-bir-baska-baktiracak-10-ask-filmi