Sezaryen mi Daha Sağlıklı Normal Doğum mu?

Doğum evresinde olan hemen her kadından duyduğumuz soruların başında, Sezaryen mi daha sağlıklı normal doğum mu? Sorusu geliyor. Henüz hamile olmayan kadınlar bile genel olarak sezaryen mi normal doğum mu korkuyorum, sezaryen mi normal mi diye diye düşünmeden edemiyor. Anne adaylarının ve bebeklerin sağlık durumlarına göre değişebilen bu olgu, doğum için oldukça önem arz ediyor.

Sezaryen mi yoksa Normal Doğum mu?

[caption id="attachment_147955" align="aligncenter" width="534"] Sezaryen mi yoksa Normal Doğum mu[/caption]

Anne adaylarının, doğum yaklaştıkça daha çok strese ve endişeye kapılmasına neden olan bu sorun doğum anına kadar kadınların kafasını kurcalamaktadır. Doğumun sezaryen mi normal doğum mu olacağı hususu ise anne adayının kemik yapısı, gebeliğin gelişim durumu, doğumun nasıl başlayacağı, doğumun gidişatı ve anne adayının önceki doğumları gibi birçok duruma göre belirlenmektedir.

Bu kararın hekime bırakılması en doğru tutum olacaktır. Hekimlere göre her zaman ilk yöntem normal doğum olmalı ve mecbur olmadıkça sezaryen doğum tercih edilmemelidir. Sezaryen ve Normal Doğum Arasındaki Farklar nelerdir? Sezaryen mi normal doğum mu korkuyorum diyen kadınlar için aslında sezaryen doğru bir karar olmayabilir. Sezaryen mi daha sağlıklı normal doğum mu? Korkunun etkisiyle yanlış karar verebilen anne adaylarının dikkat etmesi gereken en önemli durum, normal doğumun sezaryene göre çok daha sağlıklı olduğudur.

Sezaryen ve Normal Doğum Arasındaki Farklar

[caption id="attachment_147954" align="aligncenter" width="1254"] Sezaryen ve Normal Doğum Arasındaki Farklar[/caption]

"Sezaryen ve Normal Doğum Arasındaki Farklar nelerdir? Hangisi daha sağlıklıdır?" sorusunun cevabı Hekimlere göre normal doğumdur. Peki, normal doğumun avantajları nelerdir?

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441724/sezaryen-mi-daha-saglikli-normal-dogum-mu