Highlighter Nedir? Nasıl Kullanılır?

Her ne kadar söylemesi zor olsa da aydınlatma anlamına gelen highlighter artık makyajın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Son zamanlarda makyaj artık kadınlar için olmazsa olmaz durumuna gelmiştir. Peki sıklıkla karşılaştığımız fakat ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını bilmediğimiz Highlighter Nedir? Nasıl Kullanılır? 

Highlighter Nedir? 

Makyajı daha ön plana çıkaran ve yüzde istenilen alanları ön plana çıkaran makyajın küçük bir püf noktası olan bu ürün özellikle yüzün T bölgesi dediğimiz alanı parlatmak ve makyajın daha güzel görünmesini sağlamak için kullanılan bir üründür. Çok fazla kullanıldığı takdirde hoş bir görüntü dışında çok parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hanımların çantasında yer alan ruj, rimel, kalemin arasına bu üründe girmiştir. Artık özel günlerde ya da günlük makyajlarda sıklıkla kullanılan bu ürün hanımların vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarmıştır.

Highlighter Nasıl Kullanılır? 

Sizlere Highlighter in ne işe yaradığından bahsettik. Sıra ise nasıl uygulanacağına gelmiştir. Makyaj malzemesi satan hangi mağazaya giderseniz gidin mutlaka karşılaşacağınız ürün stick şeklinde ya da palet şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Eğer daha pratiği hangisi diye merak ediyorsanız size palet şeklini önereceğim.

Nasıl kullanırım diye merak ediyorsanız yüzünüzde T bölgesine uygulayacaksınız. T bölgesi ise elmacık kemiklerinin az üzeri, burun kenarları ve dudak üzeridir. Evet yanlış duymadınız dudak üzeri. Dudak üzerine çok fazla kullanılmasını bilmeseler de, uygulandığı takdirde dudaklarınız daha dolgun hale gelecektir. Ufak ufak sürüp dağıtmak daha hoş ve keskin olmayan bir görünüm sunacaktır.

Highlighter Yüzünüzü Belirgin Hale Getirir

Highlighter i elbette yüzünüzün her alanına uygulamayacaksınız. Öne çıkarmak istediğiniz alan neresiyse, ufak ufak tampon hareketleriyle ürünün uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle gece, düğün gibi önemli davetlerde size harika bir görünüm katacaktır. İstediğiniz takdirde, kaşların az bir şey altına uygulayabilirsiniz. Bu uygulama kaşlarınızın daha kalkık gözükmesine neden olacaktır. Burun ucuna uyguladığınız takdirde burnu daha küçük ve daha kalkık görünmesini sağlayacaktır. Sizlere Highlighter konusunda küçük bir ipucu vermek istiyorum.Eğer elmacık kemiklerine değilde alt yanaklara doğru uyguladığınızda güzel bir görünüme sahip olmayacaksınız. Elmacık kemiklerine ve şakaklara doğru uyguladığınız takdirde daha daha güzel ve çekici bir görünüme sahip olacaksınız.

BAKINIZ: Eyeliner Nasıl Kullanılır?

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441932/highlighter-nedir-nasil-kullanilir