Emekliye Bayram İkramiyesi Müjdesi! (5 Ağustos)

Kurban Öncesi Emekliye Bayram İkramiyesi Geldi

Emeklilerin son günlerdeki gündemi bayram ikramiyesi olmuş durumda. Kurban bayramı için emekliye bayram ikramiyesi ödemelerini bekleyenler gün saymaya başladı. Biner liralık Kurban Bayramı ikramiyesi önümüzdeki haftadan itibaren ödenmeye başlanacak. İkramiyelerin kesin olarak ödenme tarihi ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan duyuruda netlik kazanmış olacak. Emekliler ise bu tarihten sonra emekli ikramiyesini çekme hakkına sahip olacaklar.

Emekliye Ne Kadar İkramiye Verilecek?

Bayram öncesi ikramiyelerin verileceği tarihi dört gözle beklerken, bir yandan da tutarın daha fazla olması için alınacak olan kararı da merak ediyor. Türkiye Emekliler Derneği, emekli ikramiyesi tutarının yıllık olarak TÜFE oranında arttırılmasını talep ediyor. Eğer bu talep gerçek olursa bundan sonraki süreçte emekliler, dul ve yetim aylığı alan kişiler bayramda almış oldukları ikramiyeleri zamlı olarak almış olacaklar.

Bu yılki enflasyon oranı ise yüzde 15.9 olarak tahmin ediliyor. Buna göre bayram ikramiyesi de aynı şekilde 1159 TL’ye kadar ulaşabilecek. Önümüzdeki yılda da aynı şekilde emekliler zamlı bir şekilde ikramiyelerini cebine koymuş olacaklar.

5 Ağustos ile 9 Ağustos tarihleri arasında ödemenin yapılması planlanırken, bu ödemeden aynı zamanda söz konusu tarihe kadar emekli durumda olan kişilerde yararlanabilecek. Yeni emekliler 1000 TL alırken, vefat etmiş olan emeklilerin hak sahibi olan birinci türden yakınları da ölüm aylığı oranında ikramiye almış olacaklar.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3441945/emekliye-bayram-ikramiyesi-mujdesi-5-agustos