About Face: Photoshoplu Resimleri Bulan Program

Adobe, her yıl düzenlediği Max konferanslarının bu yılkinde yeni ürünü About Face programını tanıttı. Programın özellikleri tüm katılımcıların dikkatini çekti!

Adobe, Photoshop ve Illustrator gibi görsel tasarım programlarının yapım ve yayıncısı olması ile tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmektedir. Her yıl düzenli olarak düzenlediği proje ve konferanslar ile dünyanın teknoloji liderliğini üstlenirken, bu yılki Max konferansında About Face ismini verdiği yazılımı dikkatleri üzerine çekmeyi başardı!

Yeni Ürünler Tanıtıldı!

Konferansın Sneaks adı verilen bölümünde Adobe tarafından üretilen yeni ürünler tanıtıldı. İçlerinde en büyük ilgiyi About Face Yazılımı çekti.

About Face Ne İşe Yarar? 

Adobe tarafından üretilen Photoshop ve Illustrator görseller üzerinde değişiklikler yapmakta iken, bu yeni yazılım bu değişikliklerin analiz edilmesinde yardımcı oluyor. Işığıyla oynama, rötüş yapma, leke temizleme gibi yüz üzerinde yapılan değişiklikleri kolayca analiz edebilen program, hem fotoğrafçılar hem de görsel tasarımcılar tarafından beğeniyle izlenildi.

About Face yazılımı, üzerinde değişiklik yapılmış fotoğrafları analiz eden ve değişiklikleri belirleyen bir uygulamadır.

İlginizi Çekebilir: Facebook Lite Neler Sunuyor? Programın Farkı Ne?

Nasıl Çalışıyor?

Adobe'un yeni ürünü niteliğindeki bu yazılım, fotoğrafları pixcel bazlı olarak inceliyor. Her bir pixceli inceledikten sonra fotoğrafın tahmini olarak ilk halini kullanıcıya sunuyor. Yani fotoğrafın düzenlenmemiş halini tespit etme noktasında oldukça başarılı.

About Face Yazılımı ile Fotoğraf Düzenlenir mi?

Hayır. Yazılımın amacı üzerinde düzenleme yapılmış fotoğrafların tespit edilmesidir. Eğer fotoğraf üzerinde değişiklik yapmak istenirse Photoshop uygulaması çok daha faydalı olacaktır.

Yazılım Satışta Mı? 

Adobe firmasına ait olan bu yeni ürün şu an için satışa sunulmadı. Fakat tanıtımı yapıldığına göre yakın bir gelecekte piyasada olacağı düşünülüyor.

Yazılım Nereden Satın Alınacak? 

Yazılım, firmanın diğer ürünleri gibi Adobe firmasının resmi web adresinden satın alınabilecek. Yine diğer yazılımlarda olduğu gibi toplu alımda, öğrenci ve okul alımlarında indirim uygulanacak.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442072/about-face-photoshoplu-resimleri-bulan-program