4 Yaşındaki Filistinli Çocuğun İsrailli Polisler Tarafından İfadesi Alındı!

Doğu Kudüs; uzun süredir İsrail tarafından işgal edilmektedir. Bu bağlamda, dört yaşındaki bir Filistinli çocuk, İsrail polisine taş attığı gerekçesiyle İsrail polisi tarafından ifade vermeye çağrılmıştır. İsrailli polisler, çocuğun oldukça küçük olmasından mütevellit ifadeye babasıyla beraber gelmesine karar vermiştir. Çocuğun adının Muhammed İleyyan olduğu açıklanmıştır.

Dört Yaşındaki Kudüslü Çocuk İsrailli Polislere Taş Atmış!

Doğu Kudüs'ün İseviyye Mahallesi'nde yaşayan Muhammed İleyyan ismindeki bir çocuğun polise taş attığı iddia edilmiştir. Çocuğun babası Rabii İleyyan, basına yaptığı açıklamada oğluyla beraber polis merkezine gelmeleri yönünde tebligat aldıklarını dile getirmiştir. Olay, tüm dünyada şaşkınlıkla karşılanmaktadır.

Dünya basınının bu şok edici olaya büyük ilgi göstermesi üzerine İsrail polisi, küçük çocuğun ifadeye çağrılmadığını iddia etmiştir. Ancak, çocuğun babası ise üniformalı bir polisin kendilerine polis merkezine gelmeleri yönünde tebligat verdiğini söylemiştir.

Babanın yapmış olduğu bu açıklama üzerine İsrail polisi, çocuğun bir daha polise taş atmaması konusunda babayı uyarmıştır. Tüm bunlar olurken çocuğun polis merkezinin önünde bekletilmesi ise şaşkınlık verici bir durum olarak gösterilmiştir. Çocuğun babası, yaptığı açıklamada dört yaşındaki oğlunun polise taş atmadığını iddia etmiştir.

Baba İleyyan, Kudüs'te Filistinli çocukların büyük bir baskı altında yaşadığını dile getirmiştir. Baba İleyyan'a göre tüm bu yaşananlar, İsrail'in tükenmek bilmeyen baskıcı tutumundan kaynaklanmaktadır. Şaşkınlık verici bu olay, İsrail cephesi tarafından yalanlanmaktadır.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442089/4-yasindaki-filistinli-cocugun-israilli-polisler-tarafindan-ifadesi-alindi