2006'dan Sonra Windows'un Yeni Antivirüs Hamlesi: Windows Defender

Windows Defender, İlk olarak 2006 senesinde işletim sistemlerine entegre durumda gelen antivirüs uygulaması iken, şimdilerde ise portallar arası güvenlik uygulaması durumunu alıyor. Bütün planlarını Windows 10 üstünden yürüten Microsoft, son olarak ad farklılığına gitt i.

Windows'un Yeni Antivirüs Hamlesi ile Windows Defender Antivirüs  İsim Değiştiriyor

PC'lerde en fazla kullanılmakta olan işletim sistemi olan Windows'un kullanıcıları, sık sık kötü hedefli yazılım barındıran programlarla kötü hadiseler içerisine girebiliyorlar. Microsoft ise bu hatayı çözmek ve kullanıcılarını bu tür yazılımlara karşı korumak için hususi bir antivirüs kullanıyor.

Windows'un son sistemi Windows 10 işletim sisteminin arasında da tespit edilen Defender, kullanıcıları kötü hedefli yazılımlardan büyük ölçüde koruyor. Sürekli olarak veri tabanını güncelleyen Defender antivirüs kullanmayanlar için güzel bir tedbir oluyor.

[caption id="attachment_142516" align="aligncenter" width="1024"] 24 Ekim 2006 senesinde yayınlanan Windows Defender, bundan böyle yerini Microsoft Defender'a bırakıyor.[/caption]

24 Ekim 2006 senesinde yayınlanan Windows Defender, bundan böyle yerini Microsoft Defender'a bırakıyor. Microsoft'un windowsta böyle bir antivirüs uygulaması adımı meydana getirmesinde en büyük maksadının Defender'ı ortak bir güvenlik yazılımı hâline getirmek olduğu söyleniyor. Microsoft, Windows Defender yazılımının adını Microsoft Defender Antivirüs'e ve Defender Exploit Guard adını ise Microsoft

Defender Exploit Guard'a Çevirdi

Microsoft'tan gelen bir bilgilendirmeye göre Windows'un Yeni Antivirüs Hamlesi, Microsoft Defender ile çapraz portal yardımına sahip olunacak. Microsoft Defender'ın yeni güncellemelerle destek verilen bütün sistemlere yayınlanması bekleniyor.

Bakınız: Kaspersky, Sodin adlı yeni bir şifreleyici fidye yazılımı keşfetti

- OKU HABER, Bilim ve Teknik bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442117/2006dan-sonra-windowsun-yeni-antivirus-hamlesi-windows-defender