Regl Ağrılarına iyi Gelen 7 Bitkisel Karışım

Adet yani regl görmek her sağlıklı kadının ayda bir yaşadığı durumdur. Ancak adet dönemlerinde çekilen sancı bu süreci kabusa çevirmekte ve regl ağrısı nasıl geçer diye kadınları arayışlara sürüklemektedir. Kimisinde kanamadan önce kimisinde ise kanama sırasında başlayan ağrı ve kramplar yoğun görülebilmektedir.

[caption id="attachment_146986" align="aligncenter" width="1600"] Regl ağrısı nasıl geçer?[/caption]

Adet sırasında rahim kasılır ve bu sırada rahme giden kan akışı azalır. Bu da ağrıya sebep olur. Yani kadınlar rahimde meydana gelen kasılmaları ağrı şeklinde hissederler. Böylece regl ağrısı neden olur sorusunun cevabı bu şekilde gerçekleşir.

Regl Ağrısının İlacı Rezene Çayı

Bazı kadınlar bu ağrıyı yoğun hissederler ve ağrıdan kurtulmak için başta bitkisel olmak üzere çeşitli tedavi yolları ararlar. Regl ağrısına çare olan kasılmaları azaltan, aynı zamanda da adet söktürücü etkisi olan ilk bitki rezenedir. İçilecek bir fincan rezene çayı sizi bu dönemde rahatlatacak ve ağrınızı dindirecektir.

[caption id="attachment_146990" align="aligncenter" width="1592"] Regl döneminde karın ağrısı nasıl geçer?[/caption]

Regl Döneminde Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Regl döneminde karın ağrısı nasıl geçer diye soranların imdadına yetişecek bir başka bitki ise civanperçemidir. Bu bitkiyi kullanarak hazırlayacağınız çay hem ağrılarınızı dindirecek hem de adet döneminde vücudunuzda meydana gelen ödemin atılmasını sağlayacaktır. Papatya çayı da bu dönemde başvurabileceğiniz bitki çayları arasındadır. Adet dönemindeki krampların ana sebebi bölgenin oksijensiz kalmasıdır. Bu sebepten uygun egzersizler yaparak bölgeye kan akışını hızlandırabilir ve ağrıları hafifletebilirsiniz.

[caption id="attachment_146989" align="aligncenter" width="1280"] Regl ağrısına iyi gelen bitki çayları nelerdir?[/caption]

Regl Ağrısı İçin Bitki Çayları

Regl ağrısı için bitki çayı olarak tüketebileceğiniz bir başka seçenek ise yeşil çaydır. Yeşil çay da içerdiği bileşenler sayesinde bu dönemde ağrınızı ve kanamanızı kontrol altına almaya yardımcı olacaktır. Zencefil çayı da bu dönemde kramplarınızı azaltarak sizi rahatlatacak çaylardandır. İçerdiği antioksidan sayesinde sizi daha zinde hissettirecek zencefil çayını mutlaka adet dönemlerinizde tüketmelisiniz.

[caption id="attachment_146985" align="aligncenter" width="1252"] Regl ağrısı için bitki çayı önerileri[/caption]

Limonlu Su ile Adet Öncesi Önleminizi Alın

Regl dönemlerinde ağrınızı azaltıp stresinizi alacak bir diğer çay ise nane çayıdır. Hem hoş kokusu hem de içerdiği bileşenler sayesinde yarattığı ağrı kesici etkisi nane çayının regl dönemlerinin vazgeçilmezi yapıyor.

[caption id="attachment_146987" align="aligncenter" width="1200"] Regl ağrısı neden olur?[/caption]

Adet dönemlerinde ağrıya maruz kalmamak için yapılacak bir başka bitkisel karışım ise limonlu su karışımıdır. Her sabah uyandıktan sonra yarım limon sıkılan ılık suyu içmek sizi adet dönemlerinde meydana gelen kasılma ve kramplardan koruyacaktır.

 

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442164/regl-agrilarina-iyi-gelen-7-bitkisel-karisim