Kamu Bankaları Kredi Vadesini 180 Aya Çıkardı!

Son birkaç gündür Türkiye'nin gündemini oluşturan kredi vadesi konusu bakımından  Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'ın konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi ve vade süresini 180 aya çıkarması gelmektedir. Bu üç bankaya ek olarak, Ziraat Katılım Bankası da finansman oranlarını düşürmüştür. Kredi faiz oranlarının düşmesinin ardından insanların kira öder gibi ev sahibi olmasının önü açılmıştır.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank; miktarı 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinin faiz oranlarını %0,99'a kadar düşürmüşlerdir. Buna ek olarak, 180 aya uzanan geri ödeme imkanı sunmuşlardır.

Halkbank'ın da 2 Ağustos 2019 yani bugün itibariyle konut kredisi faiz oranlarını Ziraat ve Vakıfbank ile aynı seviyeye getirdiği açıklanmıştır. Halkbank'ta ve Vakıfbank'ta banka ile aktif çalışan konut sektörü firmalarının bankaya katkı payı ödemesi sayesinde kredi faiz oranlarının %0,79'a kadar düşmesi söz konusudur.

Belirlenen Kredi Vadesi ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Artık Mümkün!

Bu üç bankanın faiz oranını %0,99'a kadar düşürmesi ve vadeyi 15 yıla çıkartması sayesinde tüketicilerin kira öder gibi ev sahibi olması mümkündür. Kredi geri ödemelerini oluşturan aylık taksitlerin hane halkının gelirine kıyasla oldukça düşük bir rakam olacak olması, büyük bir avantajdır. Buna ek olarak, bir ailenin aylık gelirinin yıllar içerisinde artacak olmasından mütevellit söz konusu kredi geri ödemelerinin hane halkına hiçbir sorun çıkartmayacağının garantisi verilmektedir.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442211/kamu-bankalari-kredi-vadesini-180-aya-cikardi