Instagram Hikayelerde Müzik Özelliği

Sosyal medyanın tartışılmaz önde gelen uygulamalarından biri olan Instagram için yenilikler bitmek bilmiyor. Uygulama için yayınlanan güncellemeler, sosyal medya uygulamaları arasındaki yarışta Instagram’ın bir hayli öne geçmesini sağlamakta. Sürekli olarak yeni bir özelliği ortaya çıkaran güncellemelere bir yenisi daha eklenecek.

Bu kez uygulamanın hikayeler bölümüne Tiktok özelliklerinin geldiğini göreceğiz. Kullanıcılar hikayelerine müzik eklemesi yapabilecek. Bu sayede Tiktok uygulamasının yerini alacak bir alan sunulmuş olacak.

Instagram Güncellemeyi Hazırladı

Yeni güncellemenin çok kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. Güncellemenin tüm kullanıcılar için yayınlanmasının ardından hikayeler için yeni bir bölüm daha gelmiş olacak.

Bu şekilde hikayeler paylaşımlarınıza müzik eklemeniz ve Tiktok sistemindeki gibi müzikli paylaşımlar yapmanız mümkün hale gelecek. Güncellemenin başka bir yönü daha var. Söz konusu güncellemeler geçmişi hatırlatıyor.

Daha önce uygulama bir başka sosyal medya uygulaması olan Snapchat üzerinden tüm özellikleri kopyalamış ve kopyalanan özelliklerle beraber kısa süre içerisinde Snapchat uygulaması geri planda kalmıştı.

Uygulamanın geri planda kalmasının sonrasında özelliklerin kopyalanması ne kadar eleştirilse de Instagram’ın bu konuda ne kadar mantıklı bir adım attığı görülmüştü.

Şimdi ise aynı durumun Tiktok uygulaması için aynı durum geçerli olacak gibi duruyor. Haliyle güncellemelerin TikTok için de sonu hazırlaması söz konusu olabilir. Bu konuda bir sonraki güncellemeyi beklemek gerekecek. Yeni güncellemelerde yeni özellikler kopyalanabilir gibi duruyor. En azından şimdilik beklenti bu yönde.

Bakınız: Apple Arcade nedir? Nasıl kullanılır?

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442376/instagram-hikayelerde-muzik-ozelligi