Partnerinizi mi, İlişkinizi mi Seviyorsunuz?

"Partnerinizi mi İlişkinizi mi Seviyorsunuz?" Çok mutlu görünen ilişkilerde dahi sorulması gereken önemli bir sorudur. Eğer mutlu olarak hatırladığınız anlar partnerinizden değil de birlikte olmaktan alınan hazdan ibaretse, siz ne yazık ki partnerinizi değil ilişkinizin olmasını seviyorsunuz.

Bir ilişki yaşamak, onu yürütmek, aşık olmak ya da aşkını devamlı kılmak oldukça çetrefilli bir durumdur. İlişkinizi yaşarken yaşadığınız zorluklar, her iki partnerin de dengesini bozabilir, değişik ruh hallerinin yaşanmasına neden olabilir. Bir şeye canınız sıkıldığında sevgilinizle paylaşarak çözüm bulmaya çalışabilir, onun desteğini hissetmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki, sevgilinizi ya da eşinizi neden sevdiğinizi hiç düşündünüz mü? Eğer bu soruya cevabınız yoksa ya da yaşayabildiğiniz deneyimlerden ibaretse, siz hayatınızda birinin olmasını daha çok seviyorsunuz. İşte,  "Partnerinizi mi İlişkinizi mi Seviyorsunuz?" sorusunun cevabı "ilişki" olduğunu gösteren 5 işaret.

1. Partnerinizi Yalnızca Tek Başınıza İken Düşünüyorsunuz.

Partnerinizi mi İlişkinizi mi Seviyorsunuz?

Bir ortamda topluluk içerisinde zaman geçirirken, iş yaparken, eğlenirken ya da onun sevdiği bir etkinlikteyken, partnerinizi düşünüyor ve özlüyor olmanız, sizin partnerinizi sevdiğinize işarettir. Fakat onu yalnızca tek başınıza kaldığınızda, yani elinizde işiniz olmadığı zaman özlüyorsanız siz maalesef ki ilişkinizi seviyorsunuz.

2. Olumsuz Davranışlarını Göz Ardı Ediyorsunuz

Partnerinizi mi İlişkinizi mi Seviyorsunuz

Partneriniz sizi kıracak ya da üzecek bir davranışta bulunduğunda, davranışın üstünü örterek, kendinizi bu durumu herkesin yaşayabileceğine ikna ediyorsanız, yalnızlıktan korkuyor olabilirsiniz. Birini gerçekten sevdiğiniz zaman, sizi incittiği zaman gerçekten çok fazla üzülür ve kırılırsınız. Çoğu zaman affedemezsiniz.

3. Uzun Vadeli Planlarınızda Vazgeçersiniz

Geleceğe yönelik çok sayıda plan ve projeniz varken, ilişkiniz nedeniyle bu planlarınızdan vazgeçmeye başlamışsanız, ilişkinizi gözden geçirmeniz gerekmektedir. Hayallerinizden vazgeçmenize neden olan bir ilişkiyi mi partneri mi sevdiğinizi dikkatle ölçüp, sonrasında hayatınıza yön vermeniz önemli bir davranış olacaktır.

4. Sık Sık Gelecekle İlgili Hayalleriniz Olur

Eğer ilişkiniz sırasında olduğunuz andan memnun olmazsanız, sürekli gelecek ile ilgili düşüncelere dalmanız oldukça doğal bir durumdur. Hayallerinizi kurarken partneriniz her zaman yanınızda mı? Yoksa hayallerinizin bir kenarında sizi mi bekliyor? Tüm planlarınızda yanınızda eşlik ediyor mu? Yoksa "Bunu da yaparken o çalışır. Benimle şehir değiştiremez." gibi bir düşünce halinde misiniz? Eğer böyle ise ilişkinizi daha çok seviyorsunuz. Partnerinizi değil.

5. Partnerinizi Değiştirmeye Çalışırsınız.

Eğer partnerinizin ilginizi çekmeyen özelliklerini aşacağını, sizin için değiştireceğini düşünüyorsanız bu da ilişkinizde daha çok kendisini sevmediğinizi, aksine hayatınızda birinin olmasına daha çok önem verdiğinizi gösterir. Fakat bunu herkes kabullenemeyebilir. Eğer onu gerçekleriyle kabul ederseniz, değişeceğine inanmazsınız. Onun olduğu halden memnun olur, onu bu şekilde de çok seversiniz.

Bakınız: İlişkilerde Gerginlikleri Çözmenin 5 Altın Kuralı

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442391/partnerinizi-mi-iliskinizi-mi-seviyorsunuz