Sevgilinizin Size Aşık Değil Takıntılı Olduğunu Gösteren 6 İşaret

Birine âşık olduğumuzda karşımızdakinin kusurlarını görmezden gelip hayat kalitemizi düşürebiliyoruz. Eğer ki sevgiliniz tarafından baskı altında hissediyorsanız o zaman sevgiliniz size âşık değil takıntılıdır. Aşk ile takıntı birbirine karıştırılmamalıdır şayet bunların birbirine karıştırıldığı durumlarda çokta hoş olmayan bir son kaçınılmazdır. İşte, Sevgilinizin Size Aşık Değil Takıntılı Olduğunu Gösteren 6 İşaret...

Sevgiliniz Size Aşık Mı Takıntılı Mı?

1- Sevgiliniz Takıntılı İse Sınırlarınızı Tanımazlar

İlişkilerin devamı için sınırların olması gereklidir. Bu sınırlara saygı duyulması halinde ilişkinin devamı sağlanabilir. Bu sınırlardan birisi de gizlilik gibi önemli bir unsurdur. Siz istemediğiniz halde sevgiliniz bazı konuları Başkasıyla paylaşıp sizi zor duruma sokuyorsa kendisini yüceltmek ve sizi elinde tutmaya çalışıyor olabilir bu da size takıntılı olduğunu gösteriyor.

2- Sizinle vakit geçirmek için çabalamazlar

Bir ilişkide iki taraflı bir fedakârlık her zaman olmalıdır lakin sevgilinizin işleri sizden daha önemliyse bu ilişkiyi gözden geçirmenin vakti gelmiştir. Çünkü tek taraflı fedakârlık ilişkiyi ilerletmez.

3- İlgi odağı olmak isterler

Bu durum başlarda hoşunuza gidebilir fakat ilerleyen zamanlarda tüm vaktinizi ona ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun sonucunda kendinizi bütün planlarını aksatan ve duygusal olarak çökmüş biri olarak görebilirsiniz.

4- Çevrenizdekileri kıskanırlar

Sevgilimizin bizi kıskanması her ne kadar hoşumuza gitse de bu konuda baskıcı tutum izlemeleri çevremizdeki insanlara bağlantımızın kopmasına sebep olabilir.

5- Sürekli sizi rahatsız etmenin bir yolunu bulurlar

Sevgiliniz yanınızda değilken bile sizi rahatsız edecek bir yol bulacaktır. Bunun en büyük örneği durmadan telefonla araması veya mesaj atmasıdır. Öyle ki mesajlardan dolayı kendinizi baskı altında hissedebilir karşınızdakini duygularınızla beslemeyle devam edebilirsiniz. Sevgiliniz yine ilgi odağı olduğundan istediğini almış olacaktır.

6- Kişisel hayatınızı ve alanınızı görmezden gelirler

Hepimizin ilişkilerimiz dışında kurmak istediği arkadaşlıklar ve eğlenmek istediğimiz ortamlar vardır. Sevgilimiz kişisel hayatımızı umursamayıp sadece kendi isteği doğrultusunda bizi yönlendirmesi ve kontrol altında tutmak istemesi takıntı olduğunun başka bir kanıtıdır. Aslında onun istediği tek şey ilgi kaynağını kaybetmemek bu yüzden her alanımıza karışıp kendisine dair izler bırakarak bizi kendisine duygusal anlamda daha çok bağlayıp onsuz bir hayat yaşayamayacağımızı telkin etmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Aşka Bir Başka Baktıracak 10 Aşk Filmi

- OKU HABER, İlişkiler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442522/sevgilinizin-size-asik-degil-takintili-oldugunu-gosteren-6-isaret